17:00 09.02.2018

Кожне порушення Росією прав людини має закінчуватися вироком, - Клімкін

Кожне порушення Росією прав людини має закінчуватися вироком, - Клімкін

Рішення Європейського суду з прав людини (ЕСПЛ), що постановив стягнути з РФ на користь громадянина України Геннадія Афанасьєва EUR2 тис. за зверненнями про пережиті ним нелюдські умови перевезень у тюремних транспортних засобах ФСВП викликає змішані почуття, зазначає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

"Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, і щодо справи Г.Афанасьєва у мене дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії РФ - і цей голос лунає на весь світ. З іншого, усі тортури оцінюються у €2000. Кожне ганебне порушення RU (РФ - ІФ) прав людини має закінчуватися суровим судовим вироком", - написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у мікроблозі в "Твіттері" в п'ятницю.

Як повідомлялося, засуджених у РФ кримчан, громадян України Г.Афанасьєва і Юрія Солошенка 14 червня 2016 року повернули до України в рамках їхнього обміну на одеських журналістів Олену Гліщінську і Віталія Діденка. Одразу після прибуття їх доправили до "Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами (Київ).

У липні того ж року Г.Афанасьєв повідомив, що у вівторок отримав ключі від квартири від Державного управління справами, зазначивши, що не може повернутися до рідної домівки і рідного міста на анексованій територій.

8 лютого ЄСПЛ на засіданні ухвалив стягнути з РФ на користь громадянина України Геннадія Афанасьєва EUR2 тис - двома постановами по EUR1 тис кожна за двома зверненнями про пережиті ним нелюдські умови перевезення у тюремних транспортних засобах Федеральної служби виконання покарань РФ.

"ЄСПЛ повністю підтвердив правдивість моїх слів і свідчень щодо моєї долі і умов утримання в кремлівських катівнях і загалом подій, що відбувалися 767 днів мого ув'язнення. Таке рішення - це міцний козир і аргумент у руках на майбутнє, що я використовуватиму проти всіх тих, хто намагається виправдати російську агресію", - написав Г.Афанасьєв на своїй сторінці в соцмережі Facebook в п'ятницю.

Водночас, він зазначає, що "присуджені жалюгідні 2000 євро за пережиті мною знущання свідчить лише про те, що на суд вплинув російський уряд". "ЄСПЛ сам порушив конвенцію. Він мав запропонувати Україні висловитися по суті моїх скарг, тому що я є громадянином України. Цього не сталося", - зазначив Г.Афанасьєв.

Правозахисник Ернест Мезак, що подавав звернення Г.Афанасьєва до ЄСПЛ, на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомляє, що одне звернення стосувалося перевезень заявника залізницею до тюремної колонії у м.Сиктивкар, а інше - перевезення з Сиктивкара до м.Ухта для огляду офтальмологом і назад у 2015 році. Йдеться про вкрай низьку площу розміщення, відсутність можливості лягти і чи встати в камері у повний зріст, позбавлення сну режимними заходами, відсутності туалетів, холодні протяги з вулиці в камери та інші порушення.

За його словами, звернення було подано в квітні-травні 2016 року. Пізніше уряд РФ, не заперечуючи викладені факти, заявив про завищену суму моральної шкоди. Е.Мезак у відповідь відправив вдо ЄСПЛ листа, в якому попросив стягнути на користь Г.Афанасьєва компенсацію моральної шкоди в розміні EUR7 тис і EUR5 тис відповідно.

"Я, м'яко кажучи, дуже розчарований. Очевидно, що обрана ЄСПЛ" стратегія "подолання системної проблеми, окремим випадком якої є ця справа Геннадія, прирікає і надалі багато і багато десятків тисяч російських ув'язнених на перевезення у нелюдських умовах. Навіщо уряду щось змінювати, якщо простіше відкупитися, кинувши кільком десяткам жертв, скарги яких на умови перевезення щорічно доходять до Страсбурга, по 70 тис. рублів? ", - прокоментував правозахисник.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Розмір компенсації РФ за порушення морського права щодо України буде значним - Клімкін

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив план дій для України на чотири роки

Клімкін: Сьогоднішня Україна не має шансів стати членом ЄС і НАТО, але у майбутньому заслуговує на це

Глави МЗС "нормандської четвірки" можуть зустрітися після остаточного погодження коаліційного договору у ФРН

У березні відбудеться зустріч "друзів України" на рівні глав МЗС

Клімкін вірить, що жителі окупованого Донбасу та Криму виберуть єврореінтеграцію

Зустріч глав МЗС у "нормандському форматі" відбудеться найближчим часом - Клімкін

Клімкін про зустріч в "нормандському форматі": Наступного разу будемо збирати всіх міністрів

Глава МЗС України і голова комітету із зовнішніх справ Бундестагу обговорили перспективу місії миротворців на Донбасі

Зустріч з Лавровим, можливо, дасть поштовх вирішенню гуманітарних проблем

ОСТАННЄ

Польський закон про ІНП має бути змінений, Україна чекає від польської сторони конструктиву в історичних питаннях

Порошенко обговорив з колишніми лідерами Балтійсько-Чорноморського регіону проблеми регіональної та глобальної безпеки

Болгарія в ЄС підтримує територіальну цілісність України і врегулювання конфлікту на Донбасі

Рада ЄС має намір продовжити 26 лютого індивідуальні санкції щодо Росії

Міськрада Чернівців зобов'язала використовувати українську мову в усіх сферах обслуговування

У складі миротворчої місії на Донбасі не повинно бути представників ОДКБ - Парубій

Українці не хочуть, щоб їхні діти жили в Росії, але кожен четвертий хотів би бачити своїх чад у ЄС - опитування

Албанія готова підтримувати Україну у вирішенні конфлікту на Донбасі дипломатичним шляхом - Бушаті

Українці не хочуть, щоб їхні діти жили в Росії, але кожен четвертий хотів би бачити своїх чад у ЄС - опитування

Україні вдалося уникнути кровопролиття в Криму, яке зробило б неможливим повернення півострова мирним шляхом - Вайтекунас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА