15:36 19.02.2018

Зеркаль представлятиме інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі

Зеркаль представлятиме інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі

Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про представництво України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі про порушення Конвенції ООН з морського права, захищати інтереси України доручено заступнику міністра закордонних справ з євроінтеграції Олені Зеркаль.

Це випливає з розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права 1982 року, підписаного президентом, повідомляє прес-служба глави держави.

За його словами, Україна провела безпрецедентну роботу щодо захисту своїх юридичних позицій: "Це стосується судових позовів в Міжнародний суд ООН в Гаазі з приводу порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та низки інших міжнародних документів".

"Сьогодні - черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв'язку з порушенням Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці", - зазначив П.Порошенко.

Він нагадав, що 20 лютого виповнюється чотири роки від початку агресії Російської Федерації проти суверенної та незалежної Української держави, яка розпочалася з незаконної анексії Криму.

Президент зазначив, що економічним інтересам України завдано серйозної шкоди, зокрема здійснюється видобуток корисних копалин, мають місце суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки через будівництво Керченського мосту без дозволу держави Україна.

При цьому президент наголосив, що "не йдеться про розгляд питання українського суверенітету над Кримом". "Це питання незмінне, беззастережне і ніхто його під сумнів не ставить. Мова йде про те, що ми маємо захищати на кожному напрямку економічні інтереси Української держави і приватних інвесторів, чия власність у Криму була конфіскована", - пояснив він.

За словами заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції О.Зеркаль, цей меморандум окреслює правові рамки претензій щодо порушення прав України відповідно до Морської конвенції.

Вона додала, що арбітраж встановив конкретні часові терміни - коли і що має бути подано. "Фактично ми закладаємо нову парадигму відносин з РФ, яка буде базуватися на виключно правових засадах", - зазначила О.Зеркаль.

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України, Київ подав 19 лютого свій меморандум в арбітражному провадженні проти РФ за Конвенцією ООН з морського права, який доводить, що РФ порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Угорщина не зможе заблокувати двосторонні відносини Україна-НАТО - МЗС

Будапешт своїми вимогами до Києва щодо закону про освіту підіграє РФ і займається маніпуляціями - заступник міністра закордонних справ

МЗС передало в ЄС список осіб, причетних до організації виборів президента РФ у Криму

Результати виборів президента РФ в Криму не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством

Вибори президента РФ в Криму стануть черговою перевіркою світової спільноти й ООН

Радбез ООН у четвер обговорить ситуацію в окупованому Криму

МЗС України протестує у зв'язку з візитом Путіна до Криму 14 березня

МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

МЗС України підготувало пропозиції щодо виходу з органів СНД і денонсації договору про дружбу з РФ

До тих, хто сприятиме проведенню виборів у Криму, буде застосовано санкції - Зеркаль

ОСТАННЄ

Британія активно розглядає заходи стосовно РФ, готова в будь-який момент їх застосувати

Львівська облрада вимагає заборонити в'їзд в Україну депутату польського сейму Вінницькому

ЦВК зареєструвала нового депутата замість Денісової, щодо Зварича питання вирішиться після надання необхідних документів

Нардеп Савченко заявляє, що не планувала незаконних дій зі зброєю у Раді і не має зв'язку з РФ

"Наш край" попереджає про небезпеку черг у зв'язку зі стартом 1 квітня кампанії щодо підписання декларації з лікарями

Президент Литви не вітатиме Путіна з перемогою на виборах, заявляють у Вільнюсі

Порошенко підбив підсумки візиту до Катару: Це потужний поштовх, що активізує співпрацю України з країнами Затоки

Нардеп Н.Савченко заявляє, що Банкова готувала її ліквідацію

Україна і Катар підписали Угоду про "безвіз"

Україна і Катар підписали договір про військово-технічне співробітництво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА