22:17 19.02.2018

РФ може затягувати розгляд справи України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі за Конвенцією ООН з морського права

РФ може затягувати розгляд справи України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі за Конвенцією ООН з морського права

Якщо Росія вирішить оскаржувати юрисдикцію Міжнародного арбітражного суду в Гаазі у справі про порушення суверенного права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці відповідно до Конвенції ООН з морського права, то розгляд цієї справи по суті може початися не раніше 2019 року, повідомила заступник міністра закордонних справ України з євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Сторінок тільки в загальній частині більше 400, 133 - це тільки описова частина, далі йдуть карти, показання, потім йдуть файли-додатки - майже 500 додатків ... Тому зараз триває процес заливання цієї інформації на спеціальний лінк у постійно діючій арбітражній палаті в Гаазі, де ми повинні сьогодні розмістити весь свій меморандум разом з додатками", - розповіла О.Зеркаль в ефірі "5 каналу" в понеділок увечері.

Вона уточнила, що саме сьогодні, 19 лютого, Україна повинна була подати відповідні документи в арбітраж.

За її словами, в цьому меморандумі українська сторона повинна визначити всі статті, в яких бачить порушення. "Фактично, це зараз наша претензія, обґрунтована як доказами, фактами, свідченнями, експертними висновками, так і взагалі позицією, яка розглядалася в процесі різних судових розглядів, включаючи арбітражні розгляди, які завершилися в минулому і позаминулому роках, які стосуються питань Південно-Китайського моря, Маврикії, Arctic Sunrise ... Це дуже великий за обсягом документ", - розповіла заступник голови МЗС України.

За її словами, тепер є два варіанти розвитку подій: коли справа не ділиться і розглядається і по суті, і по юрисдикції разом - тоді у Росії є 9 місяців на підготовку свого меморандуму, починаючи від 19 лютого 2018 року.

"І є інший варіант - і ми вважаємо, що цей варіант буде застосований - вони можуть протягом трьох місяців подавати свої заперечення щодо відсутності юрисдикції у трибуналу розглядати цю справу", - сказала вона, допустивши, що це "найбільш ймовірний сценарій"

"Якщо вони підуть цим ймовірним сценарієм, то у них (Росії - ІФ) є три місяці на підготовку заперечень - це 19 травня. Після цього Україні надається три місяці на підготовку контраргументів з юрисдикції", - повідомила О.Зеркаль.

Потім, за її словами, сторони обмінюються додатковою інформацією, і вже арбітраж визначає дату, коли відбудеться слухання, скільки воно триватиме, а після слухання визначає, скільки йому необхідно часу, щоб прийняти рішення

"Тобто це 2019 рік. Я так розумію, що в 2019 році ми вийдемо на якийсь результат з юрисдикції, якщо росіяни оберуть саме цей шлях", - зазначила вона.

За словами О.Зеркаль, ця юрисдикційна фаза буде вирішувати подальші кроки Києва. "Якщо ми виграємо юрисдикцію, у нас вже буде просто питання щодо доведення шкоди - в чому полягає ця шкода", - пояснила заступник глави МЗС України.

Раніше в цей день президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про представництво України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі про порушення Конвенції ООН з морського права, захищати інтереси України доручено заступнику міністра закордонних справ з євроінтеграції Олені Зеркаль.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що Україна 19 лютого направила меморандум в арбітражному провадженні проти РФ відповідно до Конвенції ООН з морського права, який доводить, що РФ порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Вибори президента РФ в Криму стануть черговою перевіркою світової спільноти й ООН

До тих, хто сприятиме проведенню виборів у Криму, буде застосовано санкції - Зеркаль

До посібників виборів в Криму будуть застосовані санкції

Київ направив ЄС ноту про застосування механізму раннього попередження в енергосфері і ініціює тристоронні переговори через дії "Газпрому"

Можливість проведення виборів у диппредставництві РФ в Україні залежить від дій Москви в Криму

Білорусь не може брати участь у миротворчій місії на Донбасі, оскільки входить до ОДКБ - Зеркаль

Зеркаль представлятиме інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі

Україна подасть меморандум у рамках конвенції з морського права 19 лютого - Зеркаль

Україна посилить охорону дипломатичних установ за кордоном

МЗС України вимагає звільнити кримськотатарського активіста, який у критичному стані в РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА