13:14 14.03.2018

ВР посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

ВР посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Верховна Рада України встановила мінімальний вік статевого повноліття - 16 років і посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації" (№2016) проголосували 241 народний депутат на пленарному засіданні в середу.

Закон пропонує комплексний підхід щодо вдосконалення законодавства у сфері захисту дітей від сексуальних зловживань і пропонує встановити чіткий мінімальний вік статевого повноліття - 16 років, посилити відповідальність осіб, які зазіхають на статеву свободу та недоторканність, честь і гідність дітей.

Згідно з ухвалеими змінами, статеві відносини з особою, яка не досягла 16-річного віку (у чинному законодавстві - "особа, яка не досягла статевої зрілості") здійснені повнолітнім, караються обмеженням волі терміном до5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Закон передбачає, що такі дії, вчинені близькими родичами або членами сім'ї чи особою, на яку покладено обов'язки щодо виховання постраждалого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі терміном від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років або без такого.

Таке саме покарання передбачене за аналогічні дії, вчинені щодо малолітньої особи або вчинені членами сім'ї або близькими родичами чи особою, на яку покладено обов'язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього.

Законодавці також ввели відповідальність за такі дії, вчинені із залученням малолітнього. Покарання за такі злочини передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

Закон набуває чинності з дня його опублікування.

Народні депутати також 230 голосами прийняли за основу законопроект №6070 про внесення змін до статті 242 Кримінального процесуального кодексу України. Цей законопроект пропонує виключити зі ст. 242 "Підстави проведення експертизи" норму про встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних виробництвах, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко обговорив з віце-прем'єром Кувейту регіональну безпеку і попросив сприяння в отриманні статусу спостерігача у ОІС

Порошенко і прем'єр Кувейту домовилися провести засідання міжурядової комісії в Києві упродовж року

Порошенко звернувся до голови Нацасамблеї Кувейта стати на захист кримських татар

Учасники акції за розрив дипвідносин з РФ закидали під'їзди до російського консульства в Києві яйцями і зеленкою

Порошенко домовився з еміром Кувейту про можливість отримання українцями кувейтських віз в аеропорту

Міжнародні партнери України не визнають вибори президента РФ в окупованому Криму

Кувейт підтримує ініціативу України щодо місії миротворців на Донбасі

Париж не визнає підсумки голосування з виборів президента РФ в Криму

Клімкін відвідає Брюссель 18-19 березня

Російський омбудсмен звернулася в міжнародні інстанції з проханням втрутитися в ситуацію з голосуванням в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА