13:34 11.01.2017

Екологи сподіваються на розгляд у ВР законопроекту про охорону первісних лісів Карпат у січні

Київ. 11 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Координатор із природоохоронної політики українського представництва Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Світлана Матус висловила сподівання, що законопроект "Про охорону пралісів" буде винесено на розгляд Верховної Ради вже в січні.

"В Україні повністю відсутня законодавча база із захисту пралісів, тому ми спільно з громадськими організаціями та Міністерством екології ухвалили рішення внести відповідні зміни і додати поняття "праліси", прописати режим їх охорони... Ми сподіваємося, що законопроект буде винесено на розгляд уже в січні, і нам дуже потрібна підтримка депутатів", - сказала С.Матус на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Вона розповіла, що пропонується також внести зміни до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та закону України "Про природно-заповідний фонд".

За словами координатора, в європейському законодавстві також передбачено повний захист таких лісів від вирубування. "Ми не лише захистимо наші Карпати, а й збалансуємо наше законодавство, приведемо його до європейського", - уточнила вона.

"Пралісів із кожним роком дедалі меншає. Їх залишилося менше ніж 50 тис. га в усій Україні, але це не один шматок. Якщо порівняти з площею Києва, яка трохи більше ніж 84 тис. га, то площа всіх пралісів в Україні менша за площу Києва. І з кожним роком їх меншає", - констатувала С.Матус.

Як повідомлялося, законопроект (№4480) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони первісних лісів (пралісів) відповідно до Рамкової конвенції про охорону та стабільний розвиток Карпат було зареєстровано у Верховній Раді 20 квітня 2016 року. Під документом підписалися 13 народних депутатів. Законопроект пропонує визначення терміну "праліс" ("первісний ліс"), а також забороняє вирубування такого лісу, зокрема санітарно-оздоровче. За порушення норм закону передбачено штрафи - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада скасувала дотації сільгоспвиробникам, виділивши 4 млрд грн на підтримку тваринництва

Особиста участь українських бізнесменів у протидії корупції здатна критично вплинути на ситуацію в цій сфері – "TI Україна"

СММ ОБСЄ готова до діалогу з усіма, зокрема з членами т.зв. "ЛНР" - Хуг

Творці ДБР відійшли від первинної ідеї створення органу з боротьби з елітною корупцією - політолог

Експерти критикують парламент за низьку ефективність роботи

Профспілкові активісти закликають ФПУ розповісти, чому скоротилася кількість санаторіїв і баз відпочинку

Газодобувачі розраховують на ухвалення ВР у грудні законопроекту про дерегуляцію дозвільних процедур

Насіров юридично залишається главою ДФС, переконані його адвокати

Насіров заявив, що готовий обстоювати свою невинність у суді

В Україні створили антикорупційну онлайн-карту ремонтів в обласних центрах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА