13:34 11.01.2017

Екологи сподіваються на розгляд у ВР законопроекту про охорону первісних лісів Карпат у січні

Київ. 11 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Координатор із природоохоронної політики українського представництва Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Світлана Матус висловила сподівання, що законопроект "Про охорону пралісів" буде винесено на розгляд Верховної Ради вже в січні.

"В Україні повністю відсутня законодавча база із захисту пралісів, тому ми спільно з громадськими організаціями та Міністерством екології ухвалили рішення внести відповідні зміни і додати поняття "праліси", прописати режим їх охорони... Ми сподіваємося, що законопроект буде винесено на розгляд уже в січні, і нам дуже потрібна підтримка депутатів", - сказала С.Матус на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Вона розповіла, що пропонується також внести зміни до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та закону України "Про природно-заповідний фонд".

За словами координатора, в європейському законодавстві також передбачено повний захист таких лісів від вирубування. "Ми не лише захистимо наші Карпати, а й збалансуємо наше законодавство, приведемо його до європейського", - уточнила вона.

"Пралісів із кожним роком дедалі меншає. Їх залишилося менше ніж 50 тис. га в усій Україні, але це не один шматок. Якщо порівняти з площею Києва, яка трохи більше ніж 84 тис. га, то площа всіх пралісів в Україні менша за площу Києва. І з кожним роком їх меншає", - констатувала С.Матус.

Як повідомлялося, законопроект (№4480) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони первісних лісів (пралісів) відповідно до Рамкової конвенції про охорону та стабільний розвиток Карпат було зареєстровано у Верховній Раді 20 квітня 2016 року. Під документом підписалися 13 народних депутатів. Законопроект пропонує визначення терміну "праліс" ("первісний ліс"), а також забороняє вирубування такого лісу, зокрема санітарно-оздоровче. За порушення норм закону передбачено штрафи - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА