13:44 15.03.2017

Екологи сподіваються, що Рада остаточно ухвалить законопроект про охорону пралісів Карпат

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко висловив сподівання, що законопроект "Про охорону пралісів", тобто первісних лісів, підтримають народні депутати Верховної Ради у другому читанні вже найближчим часом.

"Щоб праліси були збережені, ми розробили закон з охорони пралісів. Його підписали шістнадцять народних депутатів. Він пройшов перше читання і найближчим часом буде винесений на друге читання", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

Директор Київського еколого-культурного центру також висловив сподівання на те, що закон буде прийнятий народними депутатами і підписаний президентом найближчим часом.

В. Борейко також зазначив, що необхідно запровадити мораторій на вирубку буково-ялівцевих лісів. "Такий мораторій потрібно терміново опрацювати і прийняти, і не на 10 років, а назавжди. Інакше ми ризикуємо втратити ліс Карпат", - наголосив він.

За словами директора Київського еколого-культурного центру, праліси Карпат розташовані на площі близько 50 тис. га (близько 2% Карпатських лісів).

Як повідомлялося, законопроект (№4480) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів (пралісів) відповідно до Рамкової конвенції про охорону та стабільному розвитку Карпат був зареєстрований у Верховній Раді 20 квітня 2016 року.

17 січня 2017 року законопроект був прийнятий народними депутатами у першому читанні.

Законопроект пропонує визначення терміна "праліс" ("первісний ліс"), а також забороняє вирубку такого лісу, зокрема санітарно-оздоровчу. За порушення норм закону передбачено штрафи – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Loading...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
ПОГОДА
РЕКЛАМА