20:35 03.04.2017

Визнання всіх ТПВ альтернативним джерелом енергії є неприпустимим, Україна імпортує вторсировину – нардеп Бабак

Київ. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Екологічні організації та експерти у сфері поводження з побутовими відходами закликають парламентаріїв не приймати законопроект №4493 "Про ринок електроенергії в Україні", що містить норму про визнання усіх побутових відходів альтернативним джерелом енергії.

Як розповіла на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань ЖКГ Олена Бабак, ця норма норма встановлює "зелений тариф" за електроенергію, отриману за рахунок спалювання побутових, ремонтних, негабаритних відходів, які містять як небезпечні речовини, так і вторсировину.

"Ми всі розуміємо, що надалі зберігати побутові відходи на полігонах неправильно і багато вважатимуть це хорошою ідеєю. Однак спалювати весь обсяг побутових відходів – неприпустимо, тому що там також є відходи ресурсоцінні, які можуть бути повторно перероблені і використані, наприклад, пластик, скло, папір, метал, деревина і біовідходи", - розповіла вона.

Депутат окремо наголосила, що ця законодавча ініціатива може фактично знищити сферу переробки відходів.

"У минулому році за даними асоціації "Укрпапір" 28,9% вторсировини для роботи картонних підприємств було імпортовано. Тобто свою макулатуру в Україні ми зібрати не змогли, ми її імпортували. Прогноз на 2017 рік для підприємств, які виробляють скло, 20 тис. тонн має бути імпортовано. При цьому свій ресурс – не відібраний і потрапляє на полігони", - наголосила вона.

О. Бабак зазначила, що на сьогодні необхідно розробити програму рекультивації полігонів твердих побутових відходів та програму видобутку газу на цих полігонів.

"Але що робити з новим сміттям? Необхідно вже запроваджувати роздільний збір сміття. І вже є законодавча ініціатива, яка визначає, хто фінансуватиме цей роздільний збір. Це законопроект 4028Д – закон про упаковку та відходи упаковки, в якому на виробників продукції в упаковці, імпортерів продукції в упаковці покладається зобов'язання фінансувати ці операції щодо забезпечення роздільного збирання відходів та передання їх на подальшу переробку ", - розповіла депутат.

"Екологічна громадськість та виробники переробної сфери закликають громаду приєднатися до акції протесту проти ухвалення поправок до законопроекту 4493 "Про ринок електроенергії в Україні" - без уточнення. Ми наполягаємо, щоб було уточнено – можуть спалюватися лише ті відходи, які не містять ресурсоцінні компоненти чи небезпечні елементи", - наголосила О. Бабак.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА