15:25 27.04.2017

У Києві у вересні відбудеться Конопляний марш

Київ. 27 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Києві у вересні відновлять проведення Конопляного маршу ( "Марш Свободи"), учасники якого виступлять за декриміналізацію зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання і реалізацію державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, повідомив прес-аташе "Маршу Свободи" Тарас Ратушний.

"Марш Свободи" повертається на вулиці міст України. У Києві після перерви він пройде 16 вересня. Марш буде не просто щорічним дійством... це буде низка подій. Перша акція відбудеться 20 травня. Ці акції будуть розділені за конкретними вимогами", - повідомив Т.Ратушний на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві.

За його словами, учасники маршу мають намір вимагати декриміналізацію ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України, "тобто збільшення до об'єктивно-виправданої порогової кількості канабісу (конопель), що відокремлює адміністративну відповідальність від кримінальної".

"Сьогодні такий поріг в Україні становить 5 г коноплі (канабісу) і це найнижчий показник серед європейських країн", - зазначив Т.Ратушний.

Він навів статистичні дані, згідно з якими вага кримінальних правопорушень за зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання без мети збуту домінує в загальній масі "наркозлочинів". За словами Т.Ратушного, згідно з даними Вищої судової адміністрації, за збут наркотиків в 2016 році було засуджено 729 осіб, в той час як за час зберігання без мети збуту - 6997 осіб, серед яких засуджені 5067 за статтею 309 ч.1.

Як зазначив Т.Ратушний, учасники Конопляного маршу також вимагатимуть повного перезавантаження департаменту протидії наркотиків Національної поліції і відповідність його роботи державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, яка затверджена українським урядом.

Т.Ратушний також повідомив, що ще однією вимогою учасників Конопляного маршу є доступ громадян України до лікування медичним канабісом і препаратами на його основі.

"Марш Свободи" за реформу державної наркополітики проходив в столиці і містах України з 2005 по 2013 роки. Його учасники виступали проти наркокорупції в силових структурах і за прийняття державної стратегії щодо наркотиків.

Уряд України схвалив стратегію державної політики щодо наркотиків до 2020 року 28 серпня 2013 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сходженням на гору Вінсон українська альпіністка Яловчак підкорить сім найвищих вершин Землі

Понад 5 тис. випадків порушення припинення вогню в зоні АТО зафіксувала СММ ОБСЄ за тиждень - Хуг

Прикордонник у наряді сам визначає, стріляти йому чи ні, згідно з наказом № 200 - Колмогоров

Кримський татарин Параламов розповів, як у Криму співробітники ФСБ під катуваннями змусили його "зізнатися" в злочинах

Український стронгмен Посудевський установив новий рекорд України

В Україні необхідно ввести реєстрацію нерухомості з прив'язкою до земділянки - Мін'юст

Протестні акції фонові, але послаблюють владу - політологи

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

Лише 2% українських науковців задоволені рівнем фінансування - опитування

Законопроект про заборону вилучення інформаційних систем може бути внесений до ВР наступного тижня - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА