15:25 27.04.2017

У Києві у вересні відбудеться Конопляний марш

Київ. 27 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Києві у вересні відновлять проведення Конопляного маршу ( "Марш Свободи"), учасники якого виступлять за декриміналізацію зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання і реалізацію державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, повідомив прес-аташе "Маршу Свободи" Тарас Ратушний.

"Марш Свободи" повертається на вулиці міст України. У Києві після перерви він пройде 16 вересня. Марш буде не просто щорічним дійством... це буде низка подій. Перша акція відбудеться 20 травня. Ці акції будуть розділені за конкретними вимогами", - повідомив Т.Ратушний на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві.

За його словами, учасники маршу мають намір вимагати декриміналізацію ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України, "тобто збільшення до об'єктивно-виправданої порогової кількості канабісу (конопель), що відокремлює адміністративну відповідальність від кримінальної".

"Сьогодні такий поріг в Україні становить 5 г коноплі (канабісу) і це найнижчий показник серед європейських країн", - зазначив Т.Ратушний.

Він навів статистичні дані, згідно з якими вага кримінальних правопорушень за зберігання невеликої кількості канабісу для особистого вживання без мети збуту домінує в загальній масі "наркозлочинів". За словами Т.Ратушного, згідно з даними Вищої судової адміністрації, за збут наркотиків в 2016 році було засуджено 729 осіб, в той час як за час зберігання без мети збуту - 6997 осіб, серед яких засуджені 5067 за статтею 309 ч.1.

Як зазначив Т.Ратушний, учасники Конопляного маршу також вимагатимуть повного перезавантаження департаменту протидії наркотиків Національної поліції і відповідність його роботи державної стратегії щодо наркотиків до 2020 року, яка затверджена українським урядом.

Т.Ратушний також повідомив, що ще однією вимогою учасників Конопляного маршу є доступ громадян України до лікування медичним канабісом і препаратами на його основі.

"Марш Свободи" за реформу державної наркополітики проходив в столиці і містах України з 2005 по 2013 роки. Його учасники виступали проти наркокорупції в силових структурах і за прийняття державної стратегії щодо наркотиків.

Уряд України схвалив стратегію державної політики щодо наркотиків до 2020 року 28 серпня 2013 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські мандрівники Солярчуки пройшли на вітрильному катамарані понад 3,9 тис. морських миль Атлантичним океаном

2017 рік в областях України став роком гучних корупційних скандалів - КВУ

Мін’юст цього року створить реєстр боржників з аліментів

Бізнесмен Долинський подасть позов до ЄСПЛ на компенсацію Україною $1 млн збитків за втрату контролю над Житомирською кондфабрикою

Українська альпіністка Яловчак підкорила пік Вінсон в Антарктиді - завершальну вершину своєї програми

Видавці журналу "Бізнес" мають намір зробити його колективним медіа, залучити 100 бізнесменів у співвласники

Збитки сільгоспвиробника "Аграріан 2016" внаслідок арешту врожаю становлять близько 20 млн грн

Тимошенко, Порошенко і Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

Українці схильні вважати, що конфлікт на Донбасі слід вирішувати політико-дипломатичним шляхом - опитування

Більше половини українців не підтримують надання російській мові статусу державної - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА