14:15 17.05.2017

"Укрсадпром" прогнозує можливу втрату 50-60% врожаю плодових та ягід через заморозки

 

(додано текст 8-12-го абзаців)

Київ. 17 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Втрати врожаю плодів, ягід і горіхів від похолодань і заморозків наприкінці квітня - на початку травня, за попередніми підрахунками, можуть сягнути близько 1-1,2 млн тонн, або 50-60% від середнього рівня за останні роки.

"Поточного року в Україні прогнозується дуже критична ситуація з урожаєм плодів, ягід і горіхів, загальні втрати яких можуть сягнути 1-1,2 млн тонн, тобто на рівні 50-60% середнього за останні роки обсягу в 2 млн тонн", - повідомив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" голова асоціації "Укрсадпром" Дмитро Крошка.

За його словами, остаточні висновки можна буде зробити за дві-три тижні, коли завершиться формування зав'язі на плодах.

За інформацією асоціації, найбільше постраждали сорти культур із раннім цвітінням. У центральних і південних областях втрати урожаю ягід становлять до 90%, особливо постраждали Київська, Вінницька, Хмельницька, Львівська, Черкаська, Миколаївська та Запорізька області.

За більшістю кісточкових культур в Україні втрати становлять близько 80%.

"Втрати насіннєвих культур, яблук, груш сягають 40%, при цьому в деяких господарствах Чернівецької, Вінницької, Черкаської та Миколаївської областей майбутній урожай знищений повністю", - зазначив Д.Крошка.

Горіхоплідні культури найбільш постраждали в західних і центральних областях, втрати становлять близько 20%, у південних регіонах - близько 10%.

За даними асоціації, окремі господарства та регіони зазнали колосальних збитків, втративши майже весь урожай.

Миколаївська область - втрачено 90-100% врожаю за всіма культурами, Чернівецька - 85% врожаю кісточкових культур, Черкаська - 100% урожаю яблук, Херсонська - 95% втрати сортів суниці, не покритих агроволокном, Хмельницька - 60% урожаю чорної смородини, до 30% яблук і груш, Барський район - втрачено 100% урожаю суниці та близько 90% яблук, Тульчинський район - 90% урожаю суниці (обидва - Вінницька обл.).

У Київській області - втрачено 90% урожаю літньої суниці, 100% малини, 70-75% полуниці, 60% смородини.

Асоціацію "Укрсадпром" створено в березні 2016 року, до її складу входять виробники фруктів, ягід і горіхів, саджанців дерев, галузева корпорація та наукові установи з 15 регіонів України. Сумарне виробництво плодів і ягід у цих областях становить 1605 тис. тонн, або майже 75% від всеукраїнського, і здійснюється на 130 тис. га, що становить 63% від усієї площі плодово-ягідних насаджень в Україні.

Асоціація об'єднує виробників, які забезпечують половину (понад 200 тис. тонн) промислового виробництва плодів і ягід в Україні. Наявні фруктосховища учасників асоціації забезпечують зберігання майже 100 тис. тонн фруктів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Протестні акції фонові, але послаблюють владу - політологи

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

Лише 2% українських науковців задоволені рівнем фінансування - опитування

Законопроект про заборону вилучення інформаційних систем може бути внесений до ВР наступного тижня - нардеп

Більше ніж дві треті українців хотіли б, щоб їхні діти та онуки навчалися за кордоном

Більшість українців вважають, що "безвіз" з ЄС призведе до відтоку робочої сили з країни

Найбільше українці хочуть працювати в Німеччині, Польщі, США та Канаді - опитування

35% українців хотіли б назавжди виїхати з країни - соцопитування

Найбільше українці хочуть працювати в Німеччині, Польщі, США та Канаді - опитування

Спрощення візового режиму для медтуристів може збільшити їх потік до України на 10% - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА