16:06 11.09.2017

Фінансування операцій, пов'язаних із міжнародною торгівлею, становить близько 5% кредитного портфеля українських банків - ЄБРР

Київ. 11 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Фінансування операцій, пов'язаних із міжнародною торгівлею, становить близько 4-5% кредитного портфеля українських банків, повідомив старший банкір Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), директор фінансового департаменту в Україні Олександр Павлов.

"У портфелі українських банків, за нашою оцінкою, не більше ніж 4-5% становить фінансування операцій, пов'язаних із міжнародною торгівлею. Враховуючи, наскільки важливу роль в Україні в цілому відіграє міжнародна торгівля, що країна - великий експортер та імпортер, цього, звичайно, недостатньо", - сказав він у понеділок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", присвяченій Українському форуму з питань торговельного фінансування на тему "Тенденції торгівлі між Україною, Азією та країнами Близького Сходу".

При цьому О.Павлов зазначив, що банківські ризики і ризики компаній в Україні контрагенти оцінюють як високі.

"Якщо подивитися на різні рейтинги ведення бізнесу і логістики здійснення міжнародних операцій, рейтинги щодо швидкості та якості здійснення розмитнення товарів, то Україна, на жаль, перебуває далеко не в перших рядах. Усе це не сприяє активному розвитку торгівлі, це перешкоджає йому. Зміни в цій сфері, звичайно, є основними умовами того, що торгівля України з іншими країнами процвітатиме, українські компанії отримають вигідні дешеві умови фінансування - такі, як у розвинених європейський країнах", - сказав він.

Відповідаючи на запитання агентства щодо планів розвитку програми торговельного фінансування (TFP) ЄБРР в Україні, О.Павлов повідомив, що поточного року банки-учасники програми можуть показати результати на рівні 2016 року.

"Цього року наші плани не знижуються, ми, напевно, на ті самі цифри вийдемо до кінця року. Однозначно, бачимо з боку банків збільшення активності щодо кредитування в цілому і щодо фінансування торгівлі зокрема", - сказав він.

У рамках програми TFP ЄБРР видає гарантії міжнародним підтверджувальним банкам і тим самим бере на себе політичні та комерційні платіжні ризики щодо угод фінансування експортно-імпортних операцій, що укладаються банками-учасниками програми в країнах операцій ЄБРР.

У 2016 році в Україні було здійснено 230 операцій за програмою сприяння торгівлі на суму близько EUR300 млн, завдяки чому вона стала однією з найактивніших країн, що беруть участь у програмі. Загалом у 2016 році за цією програмою було надано підтримку 1,359 тис. операціям з фінансування торгівлі в країнах регіону на загальну суму EUR1,45 млрд.

За даними ЄБРР, від початку запуску програми в 1999 році в Україні надано підтримку більш ніж у 2,1 тис. торговельних операцій на загальну суму майже EUR2, 4 млрд.

ЄБРР - найбільший фінансовий інвестор в Україні. Від початку своєї діяльності в країні, з 1993 року, банк виділив через 380 проектів загалом майже EUR12,1 млрд.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Претенденти на статус біженця з РФ, які сповідують іслам, створюють Асоціацію мусульман-біженців "Азан"

РФ надала неприйнятні рекомендації Україні в Раді ООН з прав людини - Мін'юст

Сходженням на гору Вінсон українська альпіністка Яловчак підкорить сім найвищих вершин Землі

Понад 5 тис. випадків порушення припинення вогню в зоні АТО зафіксувала СММ ОБСЄ за тиждень - Хуг

Прикордонник у наряді сам визначає, стріляти йому чи ні, згідно з наказом № 200 - Колмогоров

Кримський татарин Параламов розповів, як у Криму співробітники ФСБ під катуваннями змусили його "зізнатися" в злочинах

Український стронгмен Посудевський установив новий рекорд України

В Україні необхідно ввести реєстрацію нерухомості з прив'язкою до земділянки - Мін'юст

Протестні акції фонові, але послаблюють владу - політологи

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА