15:49 20.09.2017

Ухвалені Кабміном зміни до порядку соцвиплат переселенцям потребують уточнень - експерти

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Ухвалені Кабінетом Міністрів України зміни, що регламентують порядок соціальних виплат переселенцям, містять низку неоднозначних норм або й навіть таких, що погіршують ситуацію, та потребують уточнень

"Ми вважаємо, що зміни, які прийняті, по-перше, недостатні, а по-друге, деякі з них можуть навіть призвести до погіршення ситуації з внутрішньо переміщеними особами і затримкою соціальних виплат", - сказала координатор правового напряму благодійного фонду "Схід-SOS" Альона Луньова в середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"Ухвалена постанова не містить деяких механізмів, які дадуть змогу повноцінно функціонувати тим змінам, які передбачені цією постановою", - пояснила правовий аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Бондаренко.

За її словами, в постанові передбачено механізм сповіщення органів соцзахисту і Міністерства фінансів про призупинення виплат у разі непроходження фізичної ідентифікації, але не передбачено механізм повідомлення про відновлення виплат. Це може призвести до того, що людина, яка одержує соціальні виплати, після припинення і їх подальшого відновлення не отримуватиме цих виплат.

"Тобто людині доведеться самостійно повідомляти Мінфіну і органам соцзахисту про те, що фізичну ідентифікацію пройдено і виплати відновлено", - сказала вона.

Ще один момент у постанові, на який вказала А.Бондаренко, стосується відсутності механізму проходження фізичної ідентифікації для одержувачів соцвиплат, окрім тих, хто отримує пенсію. "Для пенсіонерів є чіткий термін проходження фізичної ідентифікації та механізм проходження ідентифікації у відділеннях Ощадбанку України. Для інших одержувачів соцвиплат така процедура передбачена, але механізм не зазначений. Тобто в майбутньому може виникнути ситуація, коли людина захоче пройти фізичну ідентифікацію, але через відсутність такого механізму не матиме можливості це зробити", - пояснила правовий аналітик.

Вона також зауважила, що в постанові не зазначений механізм ідентифікації осіб, які отримуватимуть соцвиплати вдома через мережу "Укрпошти".

Крім того, за словами А.Бондаренко, постанова не вносить ясності в процедуру відсутності перевірки місця проживання осіб, які є не військовослужбовцями, а держслужбовцями. "Незрозуміло з тексту постанови, чи це передбачатиме, що це стосується всіх членів сім'ї такої особи або стосуватиметься виключно цього держслужбовця. Тобто, як ми розуміємо, коли відбувається перевірка матеріально-побутових умов, то на місці мають бути всі члени сім'ї, і таким чином незрозуміло, а в чому ж власне полягає поліпшення?", - зазначила вона.

Водночас учасники прес-конференції висловили сподівання, що після певної практики Мінсоцполітики відреагує на запити, які стосуються прав внутрішньо переміщених осіб, і буде внесено уточнення в постанову Кабміну з урахуванням цих нюансів.

13 вересня Кабмін ухвалив постанову, якою вніс зміни до низки постанов, що регламентують порядок соціальних виплат переселенцям й одержання ними щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, оплату житлово-комунальних послуг.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві 28 жовтня відбудеться акція з вимогою декриміналізації зберігання конопель для особистого споживання в малих дозах

Лише 2% українських науковців задоволені рівнем фінансування - опитування

Законопроект про заборону вилучення інформаційних систем може бути внесений до ВР наступного тижня - нардеп

Більше ніж дві треті українців хотіли б, щоб їхні діти та онуки навчалися за кордоном

Більшість українців вважають, що "безвіз" з ЄС призведе до відтоку робочої сили з країни

Найбільше українці хочуть працювати в Німеччині, Польщі, США та Канаді - опитування

35% українців хотіли б назавжди виїхати з країни - соцопитування

Найбільше українці хочуть працювати в Німеччині, Польщі, США та Канаді - опитування

Спрощення візового режиму для медтуристів може збільшити їх потік до України на 10% - експерт

Правозахисники виступають за відкликання з Ради законопроектів про обов'язкову публічну звітність для громадських об'єднань

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА