15:49 20.09.2017

Ухвалені Кабміном зміни до порядку соцвиплат переселенцям потребують уточнень - експерти

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Ухвалені Кабінетом Міністрів України зміни, що регламентують порядок соціальних виплат переселенцям, містять низку неоднозначних норм або й навіть таких, що погіршують ситуацію, та потребують уточнень

"Ми вважаємо, що зміни, які прийняті, по-перше, недостатні, а по-друге, деякі з них можуть навіть призвести до погіршення ситуації з внутрішньо переміщеними особами і затримкою соціальних виплат", - сказала координатор правового напряму благодійного фонду "Схід-SOS" Альона Луньова в середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"Ухвалена постанова не містить деяких механізмів, які дадуть змогу повноцінно функціонувати тим змінам, які передбачені цією постановою", - пояснила правовий аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Бондаренко.

За її словами, в постанові передбачено механізм сповіщення органів соцзахисту і Міністерства фінансів про призупинення виплат у разі непроходження фізичної ідентифікації, але не передбачено механізм повідомлення про відновлення виплат. Це може призвести до того, що людина, яка одержує соціальні виплати, після припинення і їх подальшого відновлення не отримуватиме цих виплат.

"Тобто людині доведеться самостійно повідомляти Мінфіну і органам соцзахисту про те, що фізичну ідентифікацію пройдено і виплати відновлено", - сказала вона.

Ще один момент у постанові, на який вказала А.Бондаренко, стосується відсутності механізму проходження фізичної ідентифікації для одержувачів соцвиплат, окрім тих, хто отримує пенсію. "Для пенсіонерів є чіткий термін проходження фізичної ідентифікації та механізм проходження ідентифікації у відділеннях Ощадбанку України. Для інших одержувачів соцвиплат така процедура передбачена, але механізм не зазначений. Тобто в майбутньому може виникнути ситуація, коли людина захоче пройти фізичну ідентифікацію, але через відсутність такого механізму не матиме можливості це зробити", - пояснила правовий аналітик.

Вона також зауважила, що в постанові не зазначений механізм ідентифікації осіб, які отримуватимуть соцвиплати вдома через мережу "Укрпошти".

Крім того, за словами А.Бондаренко, постанова не вносить ясності в процедуру відсутності перевірки місця проживання осіб, які є не військовослужбовцями, а держслужбовцями. "Незрозуміло з тексту постанови, чи це передбачатиме, що це стосується всіх членів сім'ї такої особи або стосуватиметься виключно цього держслужбовця. Тобто, як ми розуміємо, коли відбувається перевірка матеріально-побутових умов, то на місці мають бути всі члени сім'ї, і таким чином незрозуміло, а в чому ж власне полягає поліпшення?", - зазначила вона.

Водночас учасники прес-конференції висловили сподівання, що після певної практики Мінсоцполітики відреагує на запити, які стосуються прав внутрішньо переміщених осіб, і буде внесено уточнення в постанову Кабміну з урахуванням цих нюансів.

13 вересня Кабмін ухвалив постанову, якою вніс зміни до низки постанов, що регламентують порядок соціальних виплат переселенцям й одержання ними щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, оплату житлово-комунальних послуг.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

В Україні від конфлікту на сході країни страждають не тільки жінки та діти, а й пенсіонери - УВКБ ООН

В Україні учасники фармринку занепокоєні непрозорістю формування Нацпереліку ліків

Члени "Національних дружин" не використовують зброю і не підтримують нікого з політиків - командир

Україна і Порошенко у 2018 році зазнаватимуть тиску з боку Заходу і РФ - думка

Політологи неоднозначні в думці щодо балотування Порошенка на другий президентський термін

Політологи вважають, що в 2018 році загострення ситуації на Донбасі не буде

Маломуж пропонує переговори з врегулювання ситуації на Донбасі з широким колом міжнародних партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА