16:00 22.09.2017

В Україні вже готуються до виборів президента, об'єднання опозиції не буде - політолог

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Наразі основні політичні сили в Україні вже готуються до президентських виборів, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Сьогодні основні політичні сили готуються до президентської кампанії. Поки що я не бачу за діями якоїсь підготовки до дострокових парламентських виборів, тому що була б інша стратегія дій", - сказав він на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" .

В.Карасьов зазначив, що розмови про об'єднання "Народного фронту" і ""Блоку Петра Порошенка" (БПП) відуваються зараз тому, що влада хоче залишатися об'єднаною і уникнути фрагментацій них процесів. "Влада буде робити все, щоб бути об'єднаною, і робитиме все, щоб президент переобрався на другий термін. А гарантій перемоги немає, тому що вони є лише тоді, коли в другій тур не вийде Юлія Тимошенко", - наголосив він.

Експерт також зазначив, що розмови про об'єднання БПП і "Народного фронту" є хорошою стратегією дисциплінування депутатів цих фракцій, посилення лояльності і активності при голосуванні, тому що коли всі розуміють, що не всі отримають місце в списку, то почнуть активно демонструвати свою лояльність.

В.Карасьов прогнозує, що основні опозиційні сили самостійно йтимуть на майбутні президентські вибори, а спільні дії можуть бути, якщо влада припускатиметься таких помилок, як у ситуації з М.Саакашвілі, але ці об'єднання зусиль будуть епізодичними.

На його думку, оскільки у лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко є реальні шанси перемогти на виборах президента, то в її команді вважають, що краще спочатку перемогти на цих виборах, а потім вже формувати владу і готуватися до парламентських виборів.

У свою чергу, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко переконаний, що нинішня українська влада на сьогодні ні інтелектуально, ні інституційно не посилюється, і фактично "пустила на самоплив" багато процесів, крім тих, які стосуються прямого контролю грошових потоків.

Він вважає, що єдиною опозиційною партією в парламенті можна назвати "Батьківщину", хоча не розуміє, чому вона голосувала за реформу системи освіти, Радикальна ж партія підтримала бюджет поточного року, а "Самопоміч" заявляє, що підтримує медичну реформу і планує підтримати земельну реформу .

К.Матвієнко не розуміє, навіщо "Батьківщині" об'єднуватися з якимись іншими партіями, маючи розвинену мережу місцевих осередків, фракції у місцевих радах. На його думку, про таке об'єднання можна говорити, якщо воно відбуватиметься навколо якихось реальних "політичних смислів", наприклад, боротьби за новий закон про вибори.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА