14:07 26.09.2017

Правозахисники виступають за відкликання з Ради законопроектів про обов'язкову публічну звітність для громадських об'єднань

Київ. 26 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Правозахисні організації закликають відкликати з Верховної Ради законопроекти, що встановлюють обов'язкову публічну звітність для громадських об'єднань в Україні.

"Ми вважаємо, що такі додаткові законодавчі обмеження є одним з кроків наступу. Ми бачимо, що було прийнято електронне декларування для антикорупційних активістів, яке розкритикували багато організацій, а тепер Адміністрація президента і президент пропонують скасувати це електронне декларування для антикорупційних активістів, але фактично ввести електронне декларування для всіх організацій", - сказала голова правління Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

У заяві 70 українських неурядових організацій, оприлюдненій на прес-конференції, наголошується: "Законопроекти №№ 6674, 6675 покладають на всі громадські організації та фізичних осіб підприємців ... невиправдані зобов'язання надавати додаткову звітність ... обсяг звітності для громадських організацій, які передбачають ці законопроекти, значно перевищує передбачений для бізнесу".

У заяві наголошується, що громадські організації розцінюють таку ініціативу як втручання у діяльність громадських організацій.

"Ми вимагаємо від парламенту негайно відкликати законопроекти №№ 6674, 6675 від 10 липня 2017 року, а від президента України - виконати свою обіцянку щодо скасування змін до антикорупційного законодавства від березня 2017 року", - йдеться в документі.

Заступник координатора організації "Крим-SOS" Євгенія Андріюк додала: "Ми не проти прозорості та звітності, багато хто з нас це роблить на добровільних засадах... Ми не проти змін та вдосконалення регулювання у цій галузі, але це повинно бути чітко обговорено в громадянському суспільстві, щоб це насправді було для тих цілей, які заявляються".

За словами Т.Печончик, інформація, яку передбачається надавати відповідно до цих законопроектів, вже надається громадськими організаціями державі.

"Вони цю інформацію знають. Тому ми вважаємо, що мета всієї цієї кампанії полягає в тому, щоб дискредитувати організації таким чином, як це відбувалося в інших країнах, коли кидаються звинувачення "подивіться, вони ж теж щось приховують, вони, напевно, якась корупціонера". Влада намагається фактично переключити увагу з корупції, яка є досі дуже поширеною в Україні ... на тих, хто намагається з нею боротися ... Все ця кампанія є нічим іншим, як банальна помста громадянського суспільства, під тиском до торого в країні, хоч і зі скрипом, але відбуваються якісь реформи", - підсумувала глава правління Центру інформації з прав людини.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА