14:19 10.10.2017

Законопроект про заборону вилучення інформаційних систем може бути внесений до ВР наступного тижня - нардеп

Київ. 10 жовтня. ИНТЕРФАКС-УКРИАНА - Новий законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заборони на вилучення інформаційних систем та їхніх частин може бути зареєстрований у Верховній Раді наступного пленарного тижня, повідомив народний депутат Роман Семенуха (фракція "Самопоміч") під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Ми плануємо наступного пленарного тижня зареєструвати цей законопроект", - сказав він.

За його словами, проект закону передбачає внесення до Кримінального процесуального кодексу термінології, пов'язаної з електронними носіями інформації та їх копіюванням, а також регулює порядок вилучення, копіювання інформаційних систем під час обшуку.

Законопроект, зокрема, передбачає необхідність зазначення слідчим у клопотанні до судді причин, з яких документи неможливо отримати жодним іншим способом, окрім як вилученням інформаційних систем та їхніх частин.

Представники компанії зазначили, що нині у правоохоронних органів є всі необхідні технічні можливості здійснювати копіювання інформації з електронних носіїв під час обшуків без вилучення техніки, яке призводить до зупинення діяльності компаній та їх закриття.

"У правоохоронців є всі технічні можливості здійснювати копіювання інформації з електронних носіїв під час обшуків. Деякі правоохоронці так і роблять, але для того, щоб це набуло повсюдного характеру, необхідно це врегулювати на рівні нормативно-правових актів", - сказав партнер практики безпеки "Юскутум" Денис Овчаров.

При цьому він зазначив, що йдеться не про повну заборону вилучення техніки і серверів, а про те, що "в більшості випадків необхідно копіювати інформацію, а вилучати інформаційні системи лише в разі наявності вагомих підстав".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада скасувала дотації сільгоспвиробникам, виділивши 4 млрд грн на підтримку тваринництва

Особиста участь українських бізнесменів у протидії корупції здатна критично вплинути на ситуацію в цій сфері – "TI Україна"

СММ ОБСЄ готова до діалогу з усіма, зокрема з членами т.зв. "ЛНР" - Хуг

Творці ДБР відійшли від первинної ідеї створення органу з боротьби з елітною корупцією - політолог

Експерти критикують парламент за низьку ефективність роботи

Профспілкові активісти закликають ФПУ розповісти, чому скоротилася кількість санаторіїв і баз відпочинку

Газодобувачі розраховують на ухвалення ВР у грудні законопроекту про дерегуляцію дозвільних процедур

Насіров юридично залишається главою ДФС, переконані його адвокати

Насіров заявив, що готовий обстоювати свою невинність у суді

В Україні створили антикорупційну онлайн-карту ремонтів в обласних центрах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА