15:39 28.11.2017

Газодобувачі розраховують на ухвалення ВР у грудні законопроекту про дерегуляцію дозвільних процедур

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Газодобувні компанії України розраховують на ухвалення Верховною Радою на початку грудня законопроекту №3096-д про спрощення дозвільних процедур, який дасть змогу прискорити та збільшити видобуток вуглеводнів для декларованого владою досягнення енергонезалежності країни.

Як повідомив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній Роман Опімах на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок, законопроект передбачає скорочення дозвільних процедур на 18 місяців, що суттєво прискорить введення родовищ у промислову розробку і спростить землевідведення для буріння нових свердловин.

"Необхідність перегляду та спрощення процедур назріла і навіть перезріла. Україна може добувати газ швидше і більше, але, на жаль, є низка регуляторних перешкод", - сказав голова ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, зазначивши, що в Україні період дозвільних процедур для отримання спеціального дозволу триває близько трьох років, при цьому деякі з них дублюють одна одну.

За оцінкою О.Прохоренка, через складнощі з дозвільними процедурами простої бурового обладнання УГВ лише за десять місяців поточного року сягнули понад 20 тис. годин. Компанія за цей час могла б пробурити шість свердловин і видобути 131 млн куб. м газу, недоотримана від цього виручка сягнула 637 млн грн, а втрати бюджету в частині недоотримання рентних платежів - 185 млн грн. При цьому вартість 131 млн куб. м газу, які країна у зв'язку з цим вимушена імпортувати, становить близько 1 млрд грн.

Генеральний директор "ДТЕК Нафтогаз" Ігор Щуров зазначив, що в разі ухвалення законопроекту №3096-д газодобувні компанії зможуть скоротити період введення родовищ у розробку до кількох місяців, тоді як на сьогодні через ускладнені бюрократичні процедури цей термін триває кілька років. Зокрема, час проходження процедур введення родовищ у розробку займає у компаній більше часу, ніж буріння свердловини.

"Згідно з нашим досвідом, буріння нової свердловини займає два місяці, а на оформлення усіх дозволів, у кращому разі, необхідно витратити шість місяців. Тобто підготовчий етап у кілька разів перевищує період самих робіт. Практика свідчить, що зазвичай компанії витрачають майже рік лише на оформлення землі під промислову розробку, хоча необхідна площа для свердловини становить лише 0,04 гектара", - наголосив генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов.

Як повідомлялося, у березні 2017 року Верховна Рада України відправила на доопрацювання законопроект №3096 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі".

Законопроект №3096-д, окрім спрощення порядку користування землею для потреб нафтогазової діяльності, скасовує дублюючі дозволи на тимчасове зняття родючого шару ґрунту та вимогу отримувати гірське відведення для нафтогазової галузі, а також скасовує реєстрацію свердловини як об'єкта містобудування, вимогу щодо погодження проектів введення родовища в дослідно-промислову та промислову розробку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

В Україні від конфлікту на сході країни страждають не тільки жінки та діти, а й пенсіонери - УВКБ ООН

В Україні учасники фармринку занепокоєні непрозорістю формування Нацпереліку ліків

Члени "Національних дружин" не використовують зброю і не підтримують нікого з політиків - командир

Україна і Порошенко у 2018 році зазнаватимуть тиску з боку Заходу і РФ - думка

Політологи неоднозначні в думці щодо балотування Порошенка на другий президентський термін

Політологи вважають, що в 2018 році загострення ситуації на Донбасі не буде

Маломуж пропонує переговори з врегулювання ситуації на Донбасі з широким колом міжнародних партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА