12:52 21.12.2017

Тимошенко, Порошенко і Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – До трійки лідерів електоральних симпатій українців на посаду президента країни входять глава партії "Батьківщина" і однойменної парламентської фракції Юлія Тимошенко, чинний глава держави Петро Порошенко, а також рок-музикант, лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, свідчать результати проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" опитування.

Згідно з оприлюдненими в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер результатами соцдослідження, на питання про електоральні вподобання в разі, "якщо б вибори президента України відбулися наступної неділі", 12,1% респондентів з тих, хто має намір піти на вибори, віддали б свої голоси за Ю.Тимошенко, П.Порошенка готові підтримати 10,6% опитаних, а за С.Вакарчука проголосували б 7,4%.

Крім того, по 6,4% голосів набрали б лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко і лідер партії "За життя" Вадим Рабинович. 6,2% опитаних проголосували б за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 5,4% набрав би лідер партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко.

За іншого кандидата проголосували б 10,8%, а 23,3% - не визначилися з відповіддю.

Водночас 17,1% опитаних респондентів заявили, що не прийшли б на вибори.

Ю.Тимошенко найбільшу підтримку має в центральних і південних областях України, П.Порошенко - в центрі і на заході країни, С.Вакарчук має найбільшу підтримку на заході України, а на сході ж найбільшу підтримку має В.Рабінович, а також "інший кандидат".

Водночас цифри стають більш конкретними, якщо аналогічне запитання задавали респондентам, хто має намір брати участь у голосуванні і вже визначився з вибором свого кандидата.

"Ми фіксуємо, що лідерами президентських перегонів наразі є Юлія Тимошенко - 15% підтримки. На другому місці Петро Порошенко - 14% підтримки. Третє місце посідає Святослав Вакарчук - близько 10% підтримки, четверте місце - Вадим Рабинович, Гриценко - 8% , Ляшко - 8 ", - розповів під час презентації результатів дослідження керівник "Рейтингу" Олексій Антипович.

Що стосується другого туру президентських виборів, то, за його словами, порівнювалася пара "Тимошенко-Порошенко", яка, згідно з опитуванням, найбільш ймовірно потрапляє до другого туру. "Приблизно на 6% виграє Юлія Тимошенко. І якщо на Західній Україні електорат ділиться навпіл між Порошенком і Тимошенко, то у всіх інших регіонах виграє Тимошенко", - сказав О.Антипович.

При цьому керівник Соціологічної групи звернув увагу на те, що слід врахувати 39% виборців, які заявляють, що не голосуватимуть у другому турі в разі виходу до другого туру цієї пари кандидатів. "Звичайно, це неправдивий показник зараз... Люди все одно визначаться і прийдуть на вибори. Можливо, не всі", - прокоментував цю цифру О.Антипович, додавши, що прийдуть на вибори все-таки "можливо, не всі".

Соціологічне дослідження тривало 22-30 листопада 2017 року. Було опитано 2000 респондентів - жителів України, віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пацієнти просять внести ліки від глаукоми до програми "Доступні ліки"

Пацієнти вимагають від МОЗ України нормативних роз'яснень щодо закупівлі ліків за кошти місцевих бюджетів

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА