13:37 21.12.2017

Більше половини українців не підтримують надання російській мові статусу державної - опитування

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Більшість українців (63%) так чи інакше не підтримують надання російській мові статусу державної, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

За даними опитування, презентованого в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна", 42% респондентів однозначно не підтримують надання російській мові статусу державної, 21% - швидше не підтримують цю ініціативу, 16% - швидше підтримують, 13% - однозначно підтримують. 8% - не змогли відповісти.

Найбільшою підтримкою ідея надання російській мові статусу державної користується на сході України (44%), а також на півдні (40%). У центрі цю ідею підтримує 26% респондентів, на заході - 14%. При цьому кількість противників переважає у всіх регіонах, на сході їх 27%.

При цьому серед прихильників усіх політичних партій, крім партії "За життя" Вадима Рабиновича, відсоток прихильників надання російській мові статусу державної поступається відсотку противників, а серед електорату партій "Самопоміч", "Громадянська позиція" і "Свобода" їх лише 13%, 14% і 16% відповідно. Серед прихильників "Опозиційного блоку" їх 45% (проти 50%). Лише серед електорату "За життя" прихильників російського державного 50% (проти 47%).

Соціологічне дослідження проводилося 22-30 листопада 2017 року. Було опитано 2000 респондентів - жителів України віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пацієнти просять внести ліки від глаукоми до програми "Доступні ліки"

Пацієнти вимагають від МОЗ України нормативних роз'яснень щодо закупівлі ліків за кошти місцевих бюджетів

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА