13:37 21.12.2017

Більше половини українців не підтримують надання російській мові статусу державної - опитування

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Більшість українців (63%) так чи інакше не підтримують надання російській мові статусу державної, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

За даними опитування, презентованого в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна", 42% респондентів однозначно не підтримують надання російській мові статусу державної, 21% - швидше не підтримують цю ініціативу, 16% - швидше підтримують, 13% - однозначно підтримують. 8% - не змогли відповісти.

Найбільшою підтримкою ідея надання російській мові статусу державної користується на сході України (44%), а також на півдні (40%). У центрі цю ідею підтримує 26% респондентів, на заході - 14%. При цьому кількість противників переважає у всіх регіонах, на сході їх 27%.

При цьому серед прихильників усіх політичних партій, крім партії "За життя" Вадима Рабиновича, відсоток прихильників надання російській мові статусу державної поступається відсотку противників, а серед електорату партій "Самопоміч", "Громадянська позиція" і "Свобода" їх лише 13%, 14% і 16% відповідно. Серед прихильників "Опозиційного блоку" їх 45% (проти 50%). Лише серед електорату "За життя" прихильників російського державного 50% (проти 47%).

Соціологічне дослідження проводилося 22-30 листопада 2017 року. Було опитано 2000 респондентів - жителів України віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бізнесмен Долинський подасть позов до ЄСПЛ на компенсацію Україною $1 млн збитків за втрату контролю над Житомирською кондфабрикою

Українська альпіністка Яловчак підкорила пік Вінсон в Антарктиді - завершальну вершину своєї програми

Видавці журналу "Бізнес" мають намір зробити його колективним медіа, залучити 100 бізнесменів у співвласники

Збитки сільгоспвиробника "Аграріан 2016" внаслідок арешту врожаю становлять близько 20 млн грн

Тимошенко, Порошенко і Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

Українці схильні вважати, що конфлікт на Донбасі слід вирішувати політико-дипломатичним шляхом - опитування

Кожен другий українець проти візового режиму з Росією - опитування

Тимошенко, Порошенко і Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

Сім партій долають 5% бар'єр на виборах до ВР, зокрема політсили Рабиновича і Гриценка - опитування

Аграрії готуються до мітингу в Києві 21 грудня проти зміни системи держпідтримки і скасування "експортного ПДВ" для олійних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА