14:24 21.12.2017

Тимошенко, Порошенко і Вакарчук очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

Додано 7-й абз.

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – До трійки лідерів електоральних симпатій українців на посаду президента країни входять глава партії "Батьківщина" і однойменної парламентської фракції Юлія Тимошенко, чинний глава держави Петро Порошенко, а також рок-музикант, лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, свідчать результати проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" опитування.

Згідно з оприлюдненими в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер результатами соцдослідження, на питання про електоральні вподобання в разі, "якщо б вибори президента України відбулися наступної неділі", 12,1% респондентів з тих, хто має намір піти на вибори, віддали б свої голоси за Ю.Тимошенко, П.Порошенка готові підтримати 10,6% опитаних, а за С.Вакарчука проголосували б 7,4%.

Крім того, по 6,4% голосів набрали б лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко і лідер партії "За життя" Вадим Рабинович. 6,2% опитаних проголосували б за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 5,4% набрав би лідер партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко.

За іншого кандидата проголосували б 10,8%, а 23,3% - не визначилися з відповіддю.

Водночас 17,1% опитаних респондентів заявили, що не прийшли б на вибори.

Ю.Тимошенко найбільшу підтримку має в центральних і південних областях України, П.Порошенко - в центрі і на заході країни, С.Вакарчук має найбільшу підтримку на заході України, а на сході ж найбільшу підтримку має В.Рабінович, а також "інший кандидат".

Зокрема, на заході України найбільшою підтримкою користуються С.Вакарчук (12%), П.Порошенко (10%), в центральних областях - Ю.Тимошенко (12%), П.Порошенко (11%), на півдні країни більшість підтримує Ю.Тимошенко (10%), Ю.Бойка (8%), а на сході ж найбільшою підтримкою користується В.Рабинович (11%) і Ю.Бойко (6%).

Водночас цифри стають більш конкретними, якщо аналогічне запитання задавали респондентам, хто має намір брати участь у голосуванні і вже визначився з вибором свого кандидата.

"Ми фіксуємо, що лідерами президентських перегонів наразі є Юлія Тимошенко - 15% підтримки. На другому місці Петро Порошенко - 14% підтримки. Третє місце посідає Святослав Вакарчук - близько 10% підтримки, четверте місце - Вадим Рабинович, Гриценко - 8% , Ляшко - 8 ", - розповів під час презентації результатів дослідження керівник "Рейтингу" Олексій Антипович.

Що стосується другого туру президентських виборів, то, за його словами, порівнювалася пара "Тимошенко-Порошенко", яка, згідно з опитуванням, найбільш ймовірно потрапляє до другого туру. "Приблизно на 6% виграє Юлія Тимошенко. І якщо на Західній Україні електорат ділиться навпіл між Порошенком і Тимошенко, то у всіх інших регіонах виграє Тимошенко", - сказав О.Антипович.

При цьому керівник Соціологічної групи звернув увагу на те, що слід врахувати 39% виборців, які заявляють, що не голосуватимуть у другому турі в разі виходу до другого туру цієї пари кандидатів. "Звичайно, це неправдивий показник зараз... Люди все одно визначаться і прийдуть на вибори. Можливо, не всі", - прокоментував цю цифру О.Антипович, додавши, що прийдуть на вибори все-таки "можливо, не всі".

Соціологічне дослідження тривало 22-30 листопада 2017 року. Було опитано 2000 респондентів - жителів України, віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА