14:20 14.02.2018

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

Київ. 14 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Представники правозахисних організацій пропонують Кабінету Міністрів України спростити процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

"Ми пропонуємо виключити залежність надання статусу від наявності відкритої кримінальної справи. Необхідно визнати факт, що діти дійсно отримали психологічну травму в подіях, які не потребують доказів і є загальновідомими, як це прописано в законі України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", розповіла представниця програми "Радник з питань тимчасово переміщених осіб" у Київській області Олександра Магурова на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Директор із розвитку програм СОС "Дитячі містечка Україна" Дар’я Касьянова повідомила, що робоча група підготувала зміни до постанови уряду щодо спрощення отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, і передала їх до Міністерства соціальної політики і віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку.

За її словами, нині чинна постанова Кабінету Міністрів №268 "Про затвердження порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів" передбачає норми, які затягують отримання такого статусу, а часто роблять його недосяжним.

Для спрощеної процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, експерти пропонують надавати центру соціальних служб мінімальний пакет документів: свідоцтво про народження, паспорти батьків або осіб, які їх замінюють, і довідку тимчасово переміщеної особи. За пропозицією учасників робочої групи цей перелік документів може бути розширений лише в разі, якщо дитина постраждала від фізичного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, була залучена до участі у воєнних діях або потрапила в полон.

Як зазначалося на прес-конференції, за чотири роки війни на території України статус потерпілих унаслідок збройного конфлікту отримали лише вісім дітей із понад півмільйона.

"25 січня 2018 року парламентська асамблея Ради Європи розмістила текст резолюції, згідно з якою внаслідок конфлікту в Україні постраждали 580 тисяч дітей", – уточнила правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Ксенія Карагяур.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

В Україні від конфлікту на сході країни страждають не тільки жінки та діти, а й пенсіонери - УВКБ ООН

В Україні учасники фармринку занепокоєні непрозорістю формування Нацпереліку ліків

Члени "Національних дружин" не використовують зброю і не підтримують нікого з політиків - командир

Україна і Порошенко у 2018 році зазнаватимуть тиску з боку Заходу і РФ - думка

Політологи неоднозначні в думці щодо балотування Порошенка на другий президентський термін

Політологи вважають, що в 2018 році загострення ситуації на Донбасі не буде

Маломуж пропонує переговори з врегулювання ситуації на Донбасі з широким колом міжнародних партнерів

Притулок для тварин у Пирогові зазнає атак невідомих, поліцію просять вжити заходів - зоозахисниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА