14:24 22.02.2018

РФ здійснила серію транскордонних атак на українські населені пункти, що може розглядатися як міжнародний збройний конфлікт - дослідження

Київ. 22 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Росія здійснили серію транскордонних нападів на українські населені пункти і військові позиції у 2014 році, що може частково розглядатися як міжнародний збройний конфлікт, йдеться в звіті ГО "Truth Hounds" і International Partnership for Human Rights (IPHR).

"З червня до вересня 2014 року Збройні сили Російської Федерації здійснили серію транскордонних нападів на українські населені пункти і військові позиції на території України. Ці напади продемонстрували залучення Росії у збройний конфлікт, який, як наслідок, може розглядатися, принаймні, частково, як міжнародний збройний конфлікт для цілей статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)", - йдеться в дослідженні, яке було представлено на прес-конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Згідно зі звітом, відбулися, як мінімум, 134 атаки на цивільне населення і цивільні об'єкти в 22 населених пунктах, що можна вважати військовим злочином у вигляді свідомо спрямованих атак на цивільне населення.

"Усі сторони конфлікту застосовували практику використання присутності цивільних осіб для убезпечення позиції, районів і власних збройних сил від військових операцій противника", - йдеться у висновках до звіту.

Зокрема, в звіті описані 208 випадків атак на цивільних і цивільну інфраструктуру, які призвели до загибелі 100 і поранення ще 163 мирних жителів.

Окремим розділом подано докази використання цивільних для прикриття військових об'єктів і операцій, т.зв. "Живого щита".

Зазначається, що деякі з цих злочинів тривають і досі.

"Також до звіту ми включили неспростовні докази того, що РФ здійснює проти України військову агресію, починаючи з лютого 2014 року. Що означає наявність на території України міжнародного збройного конфлікту, а не громадянської війни", - наголошують у Truth Hounds.

Всі задокументовані випадки було передано прокурору МКС у Гаазі (Нідерланди) 18 грудня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пацієнти просять внести ліки від глаукоми до програми "Доступні ліки"

Пацієнти вимагають від МОЗ України нормативних роз'яснень щодо закупівлі ліків за кошти місцевих бюджетів

Дострокові вибори до ВР можуть відбутися восени, припускають політологи

Три четверті українців виступають проти скасування мораторію на продаж сільгоспземель - опитування

Кожен п'ятий опитаний українець підтримує надання ОРДЛО федеративного статусу в складі України - соцгрупа "Рейтинг"

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Тимошенко з нинішнім рейтингом виграла б другий тур у Порошенка - соцопитування

Понад 60% опитаних громадян України - за єдину державну українську мову

Керівництво Мінкультури за грудень 2017 року отримало більше надбавок і премій, ніж керівництво інших міністерств - дослідження

Орендарі приміщень в історичній частині Одеси заявляють про їх силове виселення правоохоронцями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА