09:30 21.04.2017

Споживачі ПАТ "Івано-Франківськгаз", окрім кубометрів, дізнаються про спожитий газ в енергетичних одиницях

ПАТ "Івано-Франківськгаз" переходить на європейську модель розрахунку спожитого газу, яка передбачає інформування споживачів не лише про обсяг використаного палива в кубічних метрах, а й в трьох енергетичних одиницях: кіловат-годинах, гігакалоріях і мегаджоулях. Таким чином споживачі зможуть порівняти ефективність та вартість різних видів енергії – газу, електроенергії та тепла.

Такі нововведення передбачені постановою НКРЕКП від 26 січня 2017 року №84. Документ регламентує нові зобов'язання оператора газотранспортної системи (ГТС) та операторів газорозподільних систем (ГРС).

Так, на виконання рішення державного регулятора, ПАТ "Івано-Франківськгаз" вже підготував і розмістив на своєму офіційному сайті маршрути переміщення газу з однаковими фізико-хімічними показниками від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів. Для Івано-Франківської області розроблено понад 20 таких маршрутів. За кожним із них для розрахункового періоду буде щомісяця обчислюватиметься середньозважене значення вищої теплоти згорання природного газу. Ці дані разом з обсягом спожитого газу в енергетичних одиницях, будуть відображені в платіжних документах та в особистих кабінетах споживачів.

"Лабораторні аналізи, які компанія щотижня оприлюднює на офіційному сайті, свідчать: калорійність газу на Івано-Франківщині впродовж року коливається від 7800 до 8600 ккал/м.куб. Тобто споживачі різних населених пунктів, використовуючи однаковий обсяг газу, отримували різну теплотворну здатність. Це пов’язано з тим, що природний газ надходить до споживачів із різних джерел", – пояснює технічний директор ПАТ "Івано-Франківвськгаз" Ігор Височанський.

Окрім того, використовуючи дані про середньозважену теплоту згорання газу, споживачі зможуть самостійно перерахувати його обсяг з кубометрів в одиниці енергії. Спершу об’єм спожитого газу, зафіксований лічильником, необхідно привести до стандартних умов. Для цього застосовують відповідні коефіцієнти, що опубліковані на сайті ПАТ "Івано-Франківськга". Визначивши коефіцієнт, залежно від розміщення лічильника та місяця, необхідно його перемножити на обсяг спожитого газу. Згодом, для розрахунку енергії, приведений газ до стандартних умов множиться на показник вищої теплоти згорання, який вимірюється в лабораторних умовах.

Наразі ж в Україні розпочався лише перший етап впровадження європейської практики, яка передбачає оплату не за обсяг газу, а фактично отримане тепло, враховувати якість палива. Для українських споживачів це стане можливо лише за умови зміни урядом діючої системи розрахунків за газ. До цього часу, інформація щодо використаної енергії в рахунках матиме лише інформативний характер.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Американська торговельна палата та INTEGRITES запрошують на захід "Бачення користувачів у ЄС щодо захисту даних у контексті GDPR, шляхи впровадження в Україні"

"Миколаївгаз" планує направити близько 60 млн. гривень на розвиток газорозподільних мереж

"Як вижити у кризовому суспільстві? Психологія творчості: як вийти з безвиході"

ПАТ "Рівнегаз" завершило 2017 рік зі збитком в розмірі 55,3 мільйонів гривень

Сьогодні відділення "ПРОЕКСП" працюють у 17 регіонах України – В.Лещинський

"Україні однозначно треба прийняти рішення про від’єднання від енергосистеми Росії", - Г. Гопко

У 2017 році "Криворіжгаз" приєднав до газових мереж 32 нових об'єктів

Конкурс E-Awards 2018 визначить найкращі українські Інтернет-проекти в e-commerce

Кількість користувачів "Особистого кабінету" на Дніпропетровщині зросла майже на 40%

Бізнес-форум Ягоди 2018ua, експорт або внутрішні ринки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА