07:47 29.08.2017

В Японії створили робота-священика, який читатиме молитви на похоронах (відео)

Робота на ім’я "Pepper" продемонстрували на Міжнародному ярмарку похоронного бізнесу "Life Ending Industry EXPO 2017" у Токіо. Його представила компанія-розробник "SoftBank Robotics" — підприємство, яке займається виключно розробкою роботів-гуманоїдів.

Перша зустріч з роботом "Pepper" мала досить суперечливі відгуки. Для більшості, сама ідея проведення духовного обряду за допомогою машини була дивною. Це пояснюється тим, що переважна більшість культур сприймає технології та релігію як несумісні поняття.

Застосування роботів на похоронах може стати рішенням багатьох проблем,вважають винахідники, переважно фінансового характеру. Йдеться про те, що в Японії похоронні обряди, як і у більшості країн світу, недешеві. За даними видання "The Guardian", зараз середня вартість похорону в країні може перевищувати 20 тис. фунтів (понад 600 тис. гривень). З цієї суми, послуги священнослужителя обходяться в 1700 фунтів (55 тис. гривень). Як зазначають розробники, використання робота дозволить суттєво скоротити ці витрати — до 350 фунтів (понад 10 тис. гривень) за похорон. Цим вони мають великі перспективи створити серйозну конкуренцію нинішнім священнослужителям.

До речі, жодного замовлення на послуги робота "Pepper" не надійшло.

"Pepper" не перший робот, якого використовують в релігійних обрядах. В одній з німецьких церков служить робот "BlessU-2", який вміє благословляти парафіян п'ятьма мовами. А в Пекіні відвідувачів храму зустрічає андроїд "Xian’er". Як зазначають священники, з появою роботів інтерес до богослужінь значно збільшився.

Робот "Pepper" компанії "SoftBank" вперше постав перед публікою влітку 2014 року. Творці позиціонують його як першого робота, здатного розпізнавати людські емоції. У цьому йому допомагають відеокамери і програма, за допомогою якої він визначає настрій користувача за тембром голосу.

Сьогодні роботи від компанії працюють в лікарнях та допомагають в піцеріях, а один з них навіть влаштувався в школу і навчає дітей англійської мови. Зустріти версії цього андроїда можна і в багатьох японських супермаркетах. Він вітає покупців і допомагає їм зорієнтуватися в магазині.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА