08:33 23.01.2018

На Філіппінах сталося виверження вулкана Майон

На Філіппінах сталося виверження вулкана Майон

На Філіппінах у вівторок сталося виверження вулкана Майон, який нещодавно прокинувся, повідомляє інформагентство Associated Press.

Фонтани лави над кратером досягали 700 метрів у висоту, а стовпи попелу піднялися на 3 км. У містах провінцій Албай і Камарінес-Сур відзначався пеплопад, настільки сильний, що видимість місцями була нульовою. За словами очевидців, здавалося, ніби в полудень настала ніч.

З усіх поштовхів, зафіксованих сейсмологами за останні дні, цей виявився найпотужнішим. Місцева влада підняла рівень небезпеки до четвертого (з п'яти можливих); це означає, що в найближчі дні може відбутися ще більш потужне виверження. Зона евакуації розширилася до 8 км навколо вулкана, торкнувшись тисячі чоловік.

Наразі в центрах тимчасового розміщення знаходиться більше 30 тисяч місцевих жителів. Відомостей про постраждалих в результаті виверження поки не надходило.

Вулкан розташований в провінції Албай в 340 км від столиці Філіппін Маніли. Його перше виверження було зафіксовано в 1616 році, а саме смертоносне - в 1814 році, тоді загинули 1,2 тис. чоловік. Вулкан популярний серед альпіністів, у 2013 році під час виверження біля нього загинули п'ять туристів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА