09:25 08.02.2019

Український бізнес представив ТОП-10 пріоритетів-вимог до майбутньої влади

3 хв читати

7 лютого Українська рада бізнесу (УРБ) і Союз українських підприємців (СУП), які об'єднали 73 бізнес асоціації і більше 35 тис. підприємств в Національну бізнес-коаліцію, презентували ТОП-10 пріоритетів, які нова влада може взяти в основу своєї майбутньої програми з реформування економіки України. За словами члена Наглядової Ради УРБ Софії Арасланової, ТОП-10 - це консолідований погляд бізнесу на першочергові реформи, а передача бачення бізнесу кандидатам у владу не є передвиборчим проектом.

"Наша адженда не виникла сьогодні чи вчора. Це робота, яку я і мої колеги здійснюємо з бізнес-спільнотою щодня вже близько 4-х років. Це важливий шлях і можливості, які допоможуть досягти реальних результатів. Ми плануємо, щоб ТОП-10 став програмою майбутнього уряду і парламенту", - сказала Арасланова.

За її словами, на швидкі практичні результати від поточного парламенту бізнес-середовище не розраховує. Оскільки, багато напрацювань бізнесу так і залишилися невирішеними. Першою позицією в ТОП-10 визначено вимогу замінити податок з прибутку на податок на виведений капітал. На думку в.о. виконавчого директора СУП Тетяни Паламарчук, ця реформа вкрай важлива для деофшоризаціі економіки.

"Ця ініціатива об'єднує дуже широке коло бізнесу, який бачить в ній багато позитивних моментів для свого розвитку. Це і спрощення адміністрування податків, і кардинальна зміна парадигми ставлення до прибутку бізнесу, який зможе вкладати прибуток у розвиток", - зазначила Паламарчук.

Ще одним не менш важливим пунктом, за словами Софії Арасланової, є «інституційна реформа перевіряючих і контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризикоорієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади».

"Найбільше бізнес хвилює тиск перевірок контролюючих структур. Досі не проведена інституційна реформа ДФС. Контролюючих органів більше 20-ти, а перевірки мають каральний характер. Всі вони швидше кількісні, ніж якісні. Ні для кого не секрет, що і понині існує план зі штрафів. Чиновник, який виходить на перевірку, вже розуміє, що штраф так чи інакше буде накладено на підприємця. Не існує персональної відповідальності чиновників, що не дозволяє бізнесу в суді відшкодовувати збитки від неправомірних дій контролерів", - пояснила Арасланова.

Надія Бедричук, член Наглядової ради УРБ прокоментувала пункт ТОП-10, що стосується сприяння легальному мікро- і малому підприємництву. За її словами, попри те, що спрощеною системою оподаткування зловживають, її необхідно зберегти, бо в усьому світі малий і середній бізнес є ключовим джерелом наповнення державного бюджету.

"Сьогодні в парламенті зареєстрований законопроект, який поверне правила, які існували до 2017 року. Йдеться про те, щоб так звані "сплячі" ФОПи не платили єдиний соціальний внесок, якщо вони не ведуть підприємницьку діяльність, - розповіла Бедричук. За її словами, це вагомий крок назустріч малому та середньому бізнесу з боку держави.

Член Наглядової ради УРБ Олександр Громико зі свого боку закликав терміново реформувати Митницю. Окремий пункт про це є в ТОП-10 пріоритетів бізнесу. За словами Громико, потоки контрабанди в Україну сьогодні закривають всі можливості для вітчизняних виробників конкурувати з імпортом на внутрішньому ринку.

"Навіть в Зімбабве конфіскують товар без документів. Тому, що вважається, що він вкрадений. У нас є клієнт із Зімбабве і він повірити не може, що в Україні можливо безпечно переміщати, зберігати на складах і продавати товар без документів про його походження. Необхідно змінювати цю систему», - резюмував Громико.

В УРБ і СУП заявили, що будуть спілкуватися з усіма представниками передвиборчих штабів кандидатів у президенти, а також з політичними силами, які планують брати участь у парламентських виборах. За словами С.Арасланової, ця робота буде системною і довгограючою. Бізнес планує, що ТОП-10 пріоритетів кандидати у владу візьмуть в свої передвиборчі програми та реалізують в перший рік після перемоги на виборах.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп у вересні і жовтні посилить мита на китайські товари

Зростання ВВП України в 2019-2020гг не перевищить 3%

Трамп пообіцяв відповісти на введення Китаєм мит для американських товарів

Україна і Світовий банк найближчими роками мають вийти на інший рівень співпраці - Гончарук за підсумками зустрічі з президентом СБ Мальпасо

Суд повернув ФГВФО майно вартістю понад 100 млн грн, незаконно виведене з неплатоспроможного "ВТБ Банку", - СБУ

НКЦПФР розпочала діалог з профучасниками із залученням членів команди Зеленського

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

Суд залишив у силі низькі тарифи "Укренерго" для заводів Коломойського

"Енергоатом" і канадська Cameco підписали меморандум про співпрацю

Глава "Укравтодору" за залучення коштів Митного експерименту на будівництво мостового комплексу в Запоріжжі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА