19:08 21.05.2019

ЄБРР відзначає відсутність умов для формування конкуренції на ринку е/е

2 хв читати

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР/EBRD, European Bank for Reconstruction and Development) не бачить наразі умов для формування в Україні конкуренції на оптовому ринку електричної енергії.

"Чи досягне Україна мети зі створення конкуренції? Давайте бути реалістами - галузь олігополічна. Ми знаємо основних гравців, розуміємо, що "Енергоатом" продає е/е за регульованим тарифом у 0,57 грн/кВт-год, а теплові станції - за тарифом більше ніж у два рази вище. Ми розуміємо, що тепловий тариф формуватиме ринкову ціну. Безпосередньо умови для конкуренції поки що відсутні", - заявила старший банкір департаменту ЄБРР з електроенергетики Ольга Єрьоміна під час конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) у Києві у вівторок.

У свою чергу голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук, коментуючи питання високої концентрації на ринку генерації е/е, де двом найбільшим гравцям - НАЕК "Енергоатом" і ДТЕК - сумарно належить майже 80%, заявив, що формування належного рівня конкуренції на новому ринку може бути можливим лише після синхронізації української енергосистеми з європейською.

За його словами, ті можливості з імпорту, які відкриваються для України після запуску нового оптового ринку, не дадуть змоги сформувати конкуренцію, що забезпечує саморегуляцію ринку.

"Повноцінного конкурентного ринку точно не може бути доти, доки у нас або міждержавні перерізи та об'єднання, або часткові об'єднання ринків не дозволять забезпечити більше ніж 20% внутрішнього споживання, або доки ми тими, чи іншими механізмами не зможемо обмежити ринкову владу тих гравців, які є зараз", - сказав Ковальчук.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ціни на електроенергію для малих непобутових споживачів з 1 липня зростуть на 10-25%

АРМА довіряють багато зарубіжних партнерів - голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні

"Нафтогаз" у серпні призупинить імпорт газу для його закачування до ПСГ без вирішення питання про наявність грошей на його закупівлю -

Кабмін підвищив із 1 липня пенсії для пенсіонерів із великим стажем, але маленькими зарплатами

Кабмін має намір обмежити вартість 1 Гкал теплоенергії на рівні 1,4 тис. грн

"Укрзалізниця" має намір привести вартість пасперевезень до ринкової

BlaBlaCar не має наміру виходити на український ринок з BlaBlaBus

ЄБРР може надати "Нафтогазу" кредит EUR60 млн на закупівлю газу

Сервіс BlaBlaBus має намір вийти на український ринок

ПриватБанк обіцяє винагороду за інформацію, яка допоможе затримати осіб, що підірвали банкомат у Харкові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА