19:08 21.05.2019

ЄБРР відзначає відсутність умов для формування конкуренції на ринку е/е

2 хв читати

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР/EBRD, European Bank for Reconstruction and Development) не бачить наразі умов для формування в Україні конкуренції на оптовому ринку електричної енергії.

"Чи досягне Україна мети зі створення конкуренції? Давайте бути реалістами - галузь олігополічна. Ми знаємо основних гравців, розуміємо, що "Енергоатом" продає е/е за регульованим тарифом у 0,57 грн/кВт-год, а теплові станції - за тарифом більше ніж у два рази вище. Ми розуміємо, що тепловий тариф формуватиме ринкову ціну. Безпосередньо умови для конкуренції поки що відсутні", - заявила старший банкір департаменту ЄБРР з електроенергетики Ольга Єрьоміна під час конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) у Києві у вівторок.

У свою чергу голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук, коментуючи питання високої концентрації на ринку генерації е/е, де двом найбільшим гравцям - НАЕК "Енергоатом" і ДТЕК - сумарно належить майже 80%, заявив, що формування належного рівня конкуренції на новому ринку може бути можливим лише після синхронізації української енергосистеми з європейською.

За його словами, ті можливості з імпорту, які відкриваються для України після запуску нового оптового ринку, не дадуть змоги сформувати конкуренцію, що забезпечує саморегуляцію ринку.

"Повноцінного конкурентного ринку точно не може бути доти, доки у нас або міждержавні перерізи та об'єднання, або часткові об'єднання ринків не дозволять забезпечити більше ніж 20% внутрішнього споживання, або доки ми тими, чи іншими механізмами не зможемо обмежити ринкову владу тих гравців, які є зараз", - сказав Ковальчук.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Кернел" оголосив про розміщення євробондів на $ 300 млн зі ставкою купона 6,5%

Милованов назвав ситуацію із зупинкою тютюнового заводу BAT шантажем держави виробником

Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

"Метінвест" залучив близько $ 350 млн за підсумками угоди щодо часткового викупу євробондів-2023 і випуску нових облігацій

Депутати "Слуги народу" внесли оновлений законопроект "Про деривативи та фінансові ринки"

Болгарія бореться за новий завод Volkswagen, готова збільшити обсяг субсидій

Влада і бізнес співпрацюватимуть з питань впровадження блокчейн-технологій і регулювання ринку віртуальних активів

Дефіцит загального фонду держбюджету за 9 міс. сягнув 25,8 млрд грн - Мінфін

Місія МВФ незабаром повернеться в Україну - директор європейського департаменту МВФ

Кабмін запропонував Верховній Раді врегулювати діяльність у сфері азартних ігор

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА