18:02 18.07.2019

Глава Мінфіну очікує більшого зниження облікової ставки й закликає розблокувати "велику приватизацію"

2 хв читати
Глава Мінфіну очікує більшого зниження облікової ставки й закликає розблокувати "велику приватизацію"

Міністр фінансів Оксана Маркарова очікувала більш стрімкого зниження облікової ставки Національним банком України (НБУ), а також відзначила необхідність розблокувати процес "великої приватизації".

"НБУ знизив облікову ставку до 17%. З огляду на фактичний рівень інфляції Мінфін, звісно, таємно сподівався на більше зниження ставки, тому що облікова ставка безпосередньо впливає на вартість розміщення Мінфіном облігацій внутрішньої державної позики в гривні, але раді, що НБУ зберіг тенденцію до зниження!" - написала вона у Facebook у четвер.

Для збереження нинішнього курсу на ефективне управління державним боргом і продовження відповідальної бюджетної та фіскальної політики Україна має спрямувати зусилля на розблокування процесу "великої приватизації", зазначила вона.

"Тому велика приватизація - не тільки інструмент для подолання корупції в держкомпаніях і знаходження для них ефективного власника, а і джерело фінансування, яке зменшує необхідність запозичувати на цю суму і зменшує кошти, потрібні для обслуговування. І тому енергія та заходи в другій половині року мають бути спрямовані на розблокування великої приватизації та організацію прозорих і публічних конкурсів на всі активи", - пояснила Макарова.

Вона також нагадала, що із запланованих у 2019 році 17,1 млрд грн надходжень від приватизації держбюджет наразі отримав 0,3 млрд грн.

Як повідомлялося, колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду задовольнила скаргу Фонду держмайна на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників із приватизації п'яти держкомпаній.

ФДМ провів конкурси з відбору інвестрадників для шести об'єктів із переліку підприємств "великої приватизації": Одеського припортового заводу (ОПЗ), вугільної компанії "Краснолиманська", "Президент-готелю" та "Індару", "Електроважмашу". Однак їхню роботу було заблоковано судовим рішенням.

У рамках забезпечувальних заходів суд заборонив Кабміну затверджувати відібраних фондом радників для продажу п'яти компаній до розгляду позову по суті (вільним від цього обмеження залишався тільки "Президент-готель").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" застосовуватиме графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Ferrexpo завершило 2023 рік із чистим збитком $84,8 млн

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА