14:04 22.10.2019

Мінекономіки розглядає можливість відтермінування і видачі грантів під час купівлі державних с/г земель - Милованов

2 хв читати
Мінекономіки розглядає можливість відтермінування і видачі грантів під час купівлі державних с/г земель - Милованов

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглядає, в рамках програм пов'язаних із викупом земель, можливість надання відтермінування і грантів під купівлю державних земель сільгосппризначення.

"Можливо, ми даватимемо відтермінування під час купівлі державної землі, так було в Грузії, наприклад. Була схожа реформа, було так - платиш відразу 20%, 40% або 50%, а решту суми платиш п’ять або десять років потроху", - повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час прес-брифінгу у вівторок.

За його словами, ще одним можливим механізмом підтримки фермерів є гранти.

"Це, наприклад, коли ти приходиш із проектом, під який тобі необхідно 5 га земель і фонд або установа, яка створюватиметься, дає тобі 2 га, а 3 га - купуєш за свої гроші", - пояснив Милованов.

Крім того, уряд визначив шість критеріїв, за якими оцінюватиметься ефективність державної підтримки, зокрема і в АПК.

"Із учорашнього дня ми змінили регламент. Ми перевірятимемо як кожен акт, включно з держпідтримкою, впливає на зростання ВВП, зростання інвестицій, рівень зарплат, робочі місця, експорт тощо. Підтримка або пільги оцінюватимуться на основі шести критеріїв", - зазначив міністр розвитку економіки.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики 16 жовтня підтримав напрацьовані профільним підкомітетом поправки до проекту держбюджету, що передбачають збереження на 2020 рік обсягу підтримки АПК на рівні 1% ВВП, або 8,4 млрд грн.

Аграрний комітет пропонує направити 4,4 млрд грн із загальної суми держпідтримки аграрної галузі на програму здешевлення кредитів, пов'язаних із викупом земель, а решту 4 млрд грн розподілити на різні галузеві програми.

При цьому, зокрема, 2,5 млрд грн пропонується направити на підтримку тваринництва, переробки сільгосппродукції, аквакультури, рибальства, 600 млн грн - на закупівлю сільгосптехніки і комплектувальних, 400 млн грн - на підтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників, 150 млн грн - на фінансову підтримку заходів в АПК, 150 млн грн на підтримку фермерських господарств, 100 млн грн - на надання кредитів фермерським господарствам, 100 млн грн - на часткову компенсацію фермерам вартості електроенергії, яка використовується для поливу зрошуваних земель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ в четвер послабив гривню на 6 коп. - до нового мінімуму

ЄС розробить додаткові тарифи на російські та білоруські агропромислові товари

"Укрнафта" зменшить споживання електроенергії на своїх АЗК

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" може застосовувати графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Ferrexpo завершило 2023 рік із чистим збитком $84,8 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА