Інтерфакс-Україна
18:32 08.07.2025

Оператори у червні розмінували близько 820 га земель у рамках держпрограми - Мінекономіки

2 хв читати
Оператори у червні розмінували близько 820 га земель у рамках держпрограми - Мінекономіки

Оператори протимінної діяльності у червні очистили від вибухонебезпечних предметів близько 820 га в рамках держпрограми компенсацій розмінування земель сільгосппризначення, повідомило Міністерство економіки України.

"Постійно працюємо над впровадженням у сфері протимінної діяльності нових технологій та інструментів… Наприклад, минулого місяця ми вперше застосували новий підхід у закупівлі послуг з розмінування з програмою компенсацій. Одна велика ділянка була поділена на два лоти, за які змагалися різні оператори. Одночасна робота на ділянці кількох операторів дозволить виконати роботи швидше", - наводяться у повідомленні слова заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.

За його словами, кількість зареєстрованих операторів та їх технічне оснащення дозволяють більш гнучко підходити до планування та реалізації заходів з розмінування.

Він зауважив, що станом на кінець червня працювали понад 100 операторів, 278 машин для розмінування.

За словами Безкаравайного, нові перспективи відкриває підписання минулого місяця угоди між Італією та ПРООН на фінансування протимінної діяльності в Україні. На ці цілі, згідно з документом, буде спрямовано EUR1,5 млн.

Як повідомлялось, у червні оператор протимінної діяльності ТОВ "Ризик Контроль" вперше залучив до обстеження дна водойми на наявність вибухонебезпечних предметів систему MinesEye - воно відбулось поблизу м.Ірпінь (Київська обл.).

В міністерстві додали, що також серед важливих подій червня у сфері протимінної діяльності - відкриття Міноборони Навчально-випробувального комплексу з розвитку новітніх технологій у сфері протимінної діяльності. Першим заходом, що відбувся на базі комплексу стала виставка "Розмінування в дії", на якій два десятки українських виробників та розробників представили свої передові напрацювання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прем’єрка Свириденко анонсувала річний мораторій на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці

Україна за 6 міс.-2025 додала 591 МВт енергогенерації – заступник голови ОП

Трамп наполягає на 15-20% тарифах на товари з ЄС

Федрезерв, імовірно, зможе суттєво знизити ставку протягом року - голова ФРБ Чикаго

Видатки загального фонду держбюджету за 6 міс.-2025 зросли на 21,5% до 6 міс.-2024 - Мінфін

Бізнесмен Мішалов цікавиться агропереробкою та зберігає інтерес до проєктів "індивідуальної металургії"

В Мінветеранів розповіли, як ветеранам придбати житло за програмою "єОселя"

АМКУ дозволив засновнику ОККО купити ТОВ "Кайрос-Холдінг"

Уряд ухвалив постанову для підвищення доступності проєктної документації будівництва

ЄС вводить санкції щодо РФПІ, його дочірніх структур, а також повну заборону на транзакції ще з 22 банками з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА