18:48 20.10.2021

Рішення у справі про "скіфське золото" суд в Амстердамі винесе 26 жовтня

3 хв читати
Рішення у справі про "скіфське золото" суд в Амстердамі винесе 26 жовтня

Суд у справі про "скіфське золото" відбудеться в Апеляційному суді Амстердама 26 жовтня, повідомила прес-служба суду.

Йдеться про колекцію артефактів із чотирьох кримських музеїв.

"Апеляційний суд Амстердама винесе рішення у справі про кримські скарби у вівторок, 26 жовтня 2021 року, об 11-й годині. Додаток буде складено в письмовій формі і буде оголошено у відкритому судовому засіданні. Це відкрите засідання відбудеться у Палаці правосуддя в Амстердамі", - йдеться в повідомленні.

Апеляційний суд Амстердама ухвалюватиме рішення щодо апеляції на постанову Окружного суду Амстердама, винесену в грудні 2016 року, що музей Алларда Пірсона мав передати кримські скарби українській державі.

Як повідомлялося, в засіданні Апеляційного суду Амстердама за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету у так званій справі про "скіфське золото" бере участь заступник міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко.

У Мінкультури заявили, що ухвалення рішення про направлення артефактів, які належать українському народові, з української виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" до Криму наразі, коли він перебуває під окупацією РФ, незаконне і призведе до втрати культурної спадщини України, а також стане визнанням спроби анексії Криму та міста Севастополя.

Виставка "Крим. Золотий острів у Чорному морі", що представляє колекцію скіфських золотих прикрас, була сформована в музеї Алларда Пірсона з колекцій п'яти музеїв, один із яких розташований у Києві, чотири - в Криму. Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, яке відбулося вже після відкриття виставки, постало питання про те, кому повертати колекцію - 565 музейних предметів загальною страховою вартістю EUR10 млн.

На частину колекції, що належить кримським музеям, після окупації заявила свої права Російська Федерація. Україна, у свою чергу, заявляє, що "експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, їх потрібно передати безпосередньо державі Україна".

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама визнав права України на колекцію та постановив передати її в Київ. У березні 2019 року розпочався новий виток справи - в Апеляційному суді Амстердама. 16 липня 2019 року Апеляційний суд виніс попереднє рішення і запросив в України та музеїв Криму додаткову інформацію щодо спору.

У позові кримських музеїв до голландського музею Алларда Пірсона містилася вимога повернути колекцію з Нідерландів до Криму.

У жовтні 2020 року Апеляційний суд Амстердама задовольнив позов України про відвід одного з суддів - Д. Дж. Ораньє, який протягом декількох років представляв інтереси російської компанії "Промнефтьстрой" у справі проти ВАТ "НК "ЮКОС", тобто фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь "Промнефтьстроя".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

ЗС України відбили 82 атаки окупантів за добу на семи напрямках

"УЗ" стала об'єктом масових атак росіян: у Донецькій області загинуло троє залізничників

Кількість постраждалих унаслідок ворожого удару по Балаклії зросла до 10

До Ради надійшла заява Сольського про відставку з посади міністра агрополітики - Стефанчук

Окупанти завдали удару по вокзалу Балаклії, постраждали 7 мирних жителів - ОВА

Зеленський про закриття неба над Україною західними партнерами: Питання не "чому", а "коли"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА