17:02 11.02.2021

Експерт підозрюється у сприянні виведенню з держвласності стратегічного нафтопродуктопроводу

3 хв читати
Експерт підозрюється у сприянні виведенню з держвласності стратегічного нафтопродуктопроводу

Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) задокументували протиправні дії експерта, який сприяв виведенню з державної власності стратегічного об'єкта нафтогазової інфраструктури, повідомляє Служба безпеки України.

"Під час досудового слідства встановлено, що фігурант сприяв у реалізації оборудки, організаторами якої були керівники комерційної структури", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті СБУ четвер.

За інформацією СБУ, справу щодо власності на ділянку державної частини магістрального нафтопродуктопроводу розглядали роками в суді.

"Саме неправдиві висновки експерта одного з державних дослідницьких інститутів змусили суд переглянути рішення на користь замовників оборудки, внаслідок чого вказаний об'єкт вибув із державної власності та перейшов комерційній структурі", - наголошується в повідомленні.

У СБУ зазначають, що висновки проведеної під час розслідування експертизи повністю спростовують висновки експертів.

"11 лютого 2021 року фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особою, яка здійснює професійну діяльність, пов'язану з наданням послуг експерта) та ч. 2 ст. 384 (складання та надання суду завідомо неправдивого висновку експерта) Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні.

У СБУ інформують, що триває досудове слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної схеми.

У свою чергу в Офісі генерального прокурора уточнюють, що повідомили про підозру колишньому заступнику директора ДП "Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу". Його звинувачують у зловживанні повноваженнями як особу, що надає публічні послуги, і введенні в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, колишній експерт, перебуваючи на посаді заступника директора державного підприємства, діючи в інтересах приватної компанії ТОВ "Прикарпатзахідтранс", яка фактично володіє нафтопродуктопроводом "Самара - Західний напрямок", склала завідомо недостовірний висновок. У подальшому цей висновок став підставою для ухвалення в серпні 2017 року Господарським судом Рівненської області рішення про відмову у визнанні права власності на зазначений об'єкт за державою.

Наразі досудове розслідування триває, вживають заходів щодо встановлення інших осіб, які можуть бути причетні до злочину.

Як пояснило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в СБУ, у 2017 році завершилися судові процеси навколо виведення з державної власності нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок" (компанія "Прикарпатзахідтранс"). За рахунок купленого висновку експертизи було змінено статус цієї труби: експертиза визначила, що нафтопродуктопровід не є магістральним трубопроводом, а лише об'єктом магістрального трубопровідного транспорту. Це дало змогу оточенню народного депутата Віктора Медведчука в результаті рішень судів привласнити його. Активний процес привласнення тривав з 2015 до 2017 року, хоча розпочався набагато раніше.

Слідство НАБУ і СБУ встановило, що зазначені дії є махінацією, у результаті якої у Медведчука через його оточення з'явилося постійне джерело грошей, які він міг використовувати для підтримки своєї політичної діяльності. НАБУ спільно з СБУ завершують роботу зі встановлення всіх обставин привласнення оточенням Медведчука нафтопродуктопроводу.

Співрозмовник агентства зазначив, що "це не просто бізнес - це постійне джерело кешу, без якого Медведчуку було б складно так вільно почуватися в політиці".

"Боротьба за цю трубу розпочалася ще в 2011 році. Фактично привласнити її через своє оточення Медведчуку вдалося в 2017 році - вже за часів Порошенка (п'ятий президент України Петро Порошенко - ІФ). Тодішній президент, який завжди втручався в такі політико-ділові питання, не міг не розуміти, що відбувається і навіщо Медведчуку ця труба. Постачання палива цією трубою здійснювали також компанії, пов'язані з Медведчуком. Фактично Порошенко дозволив йому отримати це джерело грошей. За Зеленського справедливість буде відновлено. Корупційні оборудки Медведчука навколо цього нафтопродуктопроводу отримають законну відповідь", - сказав співрозмовник.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Київщині 29 березня вдень пориви вітру сягатимуть 20 м/с

Україна та Польща наголосили на необхідності забезпечення українцям можливості відвідувати школи та вивчати український компонент

Україна та Польща домовилися разом шукати українські родини в Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну

Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Україна і Польща підтвердили посилення співпраці в пошуку та похованні жертв конфліктів і репресій - заява Шмигаля і Туска

Основні наступальні сили на Авдіївському напрямку ворог сконцентрував на Семенівці - 3 ОШБр

Шмигаль: Можу сказати, що ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади на кордоні з Польщею

Туск: Немає такої сили у світі, яка могла б підірвати нашу дружбу і солідарність з Україною

Окупанти обстріляли Моначинівку Харківської області, загинула мирна мешканка

Рада провалила голосування щодо трьох постанов, зокрема про права військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА