12:30 23.11.2020

Три чверті опитаних українців підтримують штрафи за порушення маскового режиму, лише третина вірить у ефективність карантину вихідного дня - соцопитування

2 хв читати
Три чверті опитаних українців підтримують штрафи за порушення маскового режиму, лише третина вірить у ефективність карантину вихідного дня - соцопитування

 48% опитаних українців вважають оптимальними заходи, введені владою із боротьби з коронавірусом, 24% вважають їх занадто м'якими, 11% - занадто суворими, свідчать результати дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 15-17 листопада.

75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 24% - проти цього. Найчастіше штрафи підтримують жінки та люди похилого віку, найвища підтримка в Києві, найменша - на Півдні.

83% опитаних заявили, що часто надягають захисну маску, 14% - іноді або рідко, 3% - майже ніколи. 70% часто дезінфікують руки, 23% - іноді або рідко, 6% - майже ніколи. Лише 14% часто використовують захисні рукавиці, 33% - іноді або рідко, 53% - майже ніколи. Порівняно з березнем, часте користування масками значно зросло (з 58 до 83%), а захисними рукавицями - суттєво знизилося (з 38 до 14%).

85% знають про те, що уряд ввів карантин вихідного дня, 15% - щось чули або взагалі чують вперше про це.

Ставлення до введення карантину вихідного дня полярне: половина опитаних підтримують, стільки ж проти. Водночас лише 35% очікують, що у результаті реалізації проекту поширення коронавірусу зменшиться, проте 62% - не згодні з цим.

61% опитаних вважають недоцільним введення суворого карантину (локдауну), 36% підтримують. При цьому його ефективність оцінюють значно вище, ніж карантину вихідного дня: 55% вважають, що поширення коронавірусу у результаті локдауну зменшиться, 42% - мають протилежну думку.

Майже 70% опитаних дуже хвилюються через те, що хтось із їхніх близьких захворіє на коронавірус. Водночас про своє власне здоров'я хвилюються майже вдвічі менше опитаних. Із березня дещо зросла кількість тих, хто дуже хвилюється через можливе захворювання. Більше таких серед жителів сіл, людей старшого віку та жінок.

Під час дослідження методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 3000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 - не більше ніж 1,8%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За 2023 рік в Україні зафіксовано 85 випадків сексуального насильства, пов'язаних із війною - звіт ООН

Війська РФ за минулий день понад 50 разів обстріляли Сумську область, поранено чотирьох жителів

Унаслідок нічного удару по Харкову поранено двох людей, окупанти завдали ударів і по центру Золочева

Окупанти вдарили по житловому комплексу в Харкові, поки що без постраждалих

НАТО не планує розміщувати американську ядерну зброю в інших країнах - Столтенберг

США можуть передати Україні ATACMS дальнього радіусу дії в новому пакеті допомоги - ЗМІ

У Дніпропетровській області сили ППО ввечері збили ще один російський безпілотник "Орлан-10"

Сенат США підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню за скороченою процедурою

Приймання заяв про вчинення консульських дій від чоловіків мобілізаційного віку продовжиться 18 травня з урахуванням нових вимог законодавства

Поблизу Дніпра збито розвідувальний дрон окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА