Інтерфакс-Україна
16:02 25.07.2025

Мовний омбудсмен Івановська: Наше представництво в регіонах потрібно посилювати

1 хв читати
Мовний омбудсмен Івановська: Наше представництво в регіонах потрібно посилювати

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська вважає за необхідне посилювати представництва мовного омбудсмена в регіонах.

"Я на цій посаді задля того, щоб українська справа розвивалась, щоб інституція зміцнювалась. Сподіваюсь, що ті напрацювання, які у вас були з Секретаріатом, будуть продовжуватися. Наше представництво в регіонах потрібно посилювати, і я дуже сподіваюсь, що ви, представники громадських організацій, підставите своє плече допомоги. Тільки через співпрацю, взаємодію, взаємодопомогу можна вийти на бажаний результат", - йдеться в повідомленні Секретаріату мовного омбудсмена за результатами зустрічі з представниками спільноти "Мова об’єднує".

Зазначається, що сторони обговорили широке коло питань, пов’язаних із реалізацією державної мовної політики та зміцненням позицій української мови у всіх сферах суспільного життя.

Зокрема, йшлося про: посилення спільного контролю за дотриманням закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"; захист прав громадян на отримання інформації та послуг державною мовою; розвиток мережі безоплатних курсів з вивчення та вдосконалення української мови; підтримку громадян України за кордоном у збереженні мовної ідентичності; залучення волонтерів до спільного моніторингу виявлення порушень мовного законодавства; реалізацію спільних ініціатив, спрямованих на утвердження української мови в освіті, культурі, медіа, цифровому середовищі та сфері послуг.

Уповноважена також наголосила на важливості постійного діалогу з громадянським суспільством як необхідної умови ефективної мовної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко закликала посилити санкційний тиск, який вже коштував РФ $160 млрд

Сили оборони відбили з початку доби 152 ворожі атаки - Генштаб

Макрон призначив новим прем'єр-міністром Франції Лекорню

Міністри оборони Британії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі проведуть переговори у Лондоні у середу, Шмигаль також візьме участь

2 млрд фунтів стерлінгів військової підтримки для України забезпечено завдяки ініціативі IFU, очолюваній Британією

Канада до кінця року передасть Україні 50 бронетранспортерів ACSV

Білий дім: Трамп незадоволений ударом по Катару, але вважає, що це допоможе встановленню миру

Біженцями наразі лишаються 5,7 млн українців, переселенцями 3,8 млн, повернулися 4,1 млн – МОМ

Консультації щодо прав угорської національної меншини пройдуть у середу - Сибіга провів розмову з Сіярто

Ворог втратив з початку року 299 тис. військових

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА