Інтерфакс-Україна
07:38 02.12.2025

Особи без офіційних посад долучені до роботи над мирними пропозиціями щодо України - ЗМІ

2 хв читати
Особи без офіційних посад долучені до роботи над мирними пропозиціями щодо України - ЗМІ

Президент США Дональд Трамп залучив до роботи над потенційною мирною угодою між Україною та Росією низку довірених осіб, бізнес-партнерів та соратників, які не обіймають офіційних посад в уряді, повідомляє CNN.

Ключову роль у цих кроках відіграють бізнесмен Стів Віткофф, зять Трампа Джаред Кушнер, міністр Сухопутних сил США Ден Дрісколл та державний секретар Марко Рубіо. Їхня активність, зокрема особисті зустрічі з українськими посадовцями, стала частиною "нетрадиційного та подекуди суперечливого підходу Трампа до дипломатії".

Спочатку Віткофф був призначений спеціальним посланником на Близькому Сході для завершення війни в Газі, однак його мандат швидко розширився й охопив також питання України. Це викликало підозри у Вашингтоні та за його межами, зазначає CNN.

Колишній високопосадовець Держдепартаменту пояснив, що Трамп завжди неохоче підпорядковував себе бюрократіям і натомість покладався на "особисту дипломатію".

"Кушнер, який не займає офіційної посади в уряді, став однією з ключових фігур у переговорах: він брав участь у двох високорівневих зустрічах з українськими представниками за останні два тижні та тихо працює разом із Віткоффом над пошуком шляхів припинення війни", - йдеться в повідомленні.

Трамп сприймає Кушнера як свого "закривача угод" у сфері зовнішньої політики — людину, яка добре вміє розблоковувати складні ситуації і має повну довіру президента: "Ця довіра має вирішальне значення для того, щоб іноземні лідери розуміли: якщо він залучений до процесу, вони фактично мають справу безпосередньо з Трампом", — зазначають джерела.

Водночас колишній високопосадовець Держдепу попередив про ризики такого підходу: "Ви робите помилки, коли не маєте достатньо широкого кола людей, щоб кинути виклик вашому мисленню, представити альтернативні погляди. Ви можете загнати себе в дуже вузький коридор, не розуміючи, які могли бути варіанти".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас про припинення війни: Цей тиждень може стати визначальним для дипломатії

Стартував 1-й етап програми "УЗ 3000" для прифронтових громад з можливістю придбати квиток з 3 грудня

Ремонт мосту на ПП "Солотвино" продовжується, обмеження діятиме ще 22 доби

Швеція виділяє новий пакет цивільної допомоги Україні на суму EUR100 млн

Путін робить заяви, які демонструють, що він не планує припиняти війну - Сибіга

Підрозділам ЗСУ вдалося суттєво покращити тактичне положення в Купянську - Сирський

Уряд ухвалив план реагування на кіберінциденти, кібератаки та кіберзагрози з 6 рівнями критичності

Сибіга відвідає Брюссель у середу, візьме участь у засіданні Ради Україна-НАТО

Внаслідок ворожих атак у листопаді пошкоджено 148 житлових будинків у Харкові

ДБР ліквідувало канал постачання наркотиків до виправної колонії в Житомирі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА