Інтерфакс-Україна
19:18 12.11.2025

ВАКС відправив під варту фігурантку справи корупції в енергетиці із заставою у 25 млн грн

2 хв читати
ВАКС відправив під варту фігурантку справи корупції в енергетиці із заставою у 25 млн грн
Фото: http://bank.gov.ua/

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) застосував запобіжний захід до однієї з працівниць бек-офісу з легалізації коштів, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"Суд частково задовольнив клопотання (детективів НАБУ – ІФ-У) та застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 25 млн грн застави", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі у середу.

НАБУ розробляло операцію "Мідас" з літа 2024 року.

Як повідомлялося, серед встановлених НАБУ учасників схеми масштабної корупції у сфері енергетики є, зокрема, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Сергій Пушкар, бізнесмен Тимур Міндіч, ексвиконавчий директор із фізичного захисту та безпеки АТ "НАЕК "Енергоатом" Дмитро Басов та ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк.

Раніше з посиланням на НАБУ повідомлялося, що основним напрямом діяльності злочинної організації було систематичне отримання неправомірної вигоди від контрагентів "Енергоатому" у розмірі від 10% до 15% від вартості контрактів. Зокрема, контрагентам "Енергоатому" нав’язувались умови сплати "відкату" за уникнення блокування платежів за надані послуги/поставлену продукцію або позбавлення статусу постачальника. Ця практика отримала назву "шлагбаум", зазначалося в телеграм-каналі у понеділок.

Підозри вже оголошено 8 особам, включаючи ексвіцепрем’єра Олексія Чернишова.

У ніч на вівторок, 11 листопада, Україну покинув один з фігурантів справи - член НКРЕКП Сергій Пушкар, який до цього працював в "Енергоатомі".

Поза межами України також перебувають Т. Міндіч та О.Цукерман.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив із президентом Азербайджану розвиток двосторонніх відносин

Ворожий дрон атакував автомобіль ремонтної бригади газовиків – без жертв

Сили оборони уразили російський порт "Новоросійськ" – джерело

Адміністрація Трампа готується депортувати українців, незважаючи на можливість їх призову до армії – ЗМІ

Школи у Львові та Чорткові будуть модернізовані до стандарту NZEB за підтримки Норвегії- Nefco

У Києві рятувальники виявили тіло шостої жертви російської атаки - влада

Кількість постраждалих на Одещині збільшилася до 10 осіб, серед них дитина – ДСНС

ДШВ: Мирноград – під контролем українських військових

НАБУ в операції "Мідас" починає етап фінрозслідування з залученням міжнародної допомоги та Держфінмоніторингу

Відомо про п'ятого загиблого у Києві, тривають пошуково-рятувальні роботи – КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА