10:45 11.02.2021

Європарламент висловлюється за подальше удосконалення виборчого законодавства в Україні

3 хв читати
Європарламент висловлюється за подальше удосконалення виборчого законодавства в Україні

Європейський парламент закликає владу України поліпшити виборче законодавство, привівши його у відповідність до міжнародних стандартів.

Про це йдеться в розділі "Загальні цінності та загальні принципи" резолюції щодо виконання Україною Угоди про асоціацію, проголосованій Європейським парламентом. Доповідачем виступив депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галер (Німеччина). Голосування відбулося в середу в рамках пленарного засідання ЄП.

У резолюції ЄП, зокрема, "схвалює новий Виборчий кодекс, прийнятий у грудні 2019 року, зокрема положення про права тимчасово переміщених осіб". Водночас ЄП нагадує, що "поправки до Виборчого кодексу під час виборів ідуть врозріз із рекомендаціями Венеціанської комісії, викликають юридичну невизначеність і негативно впливають на роботу виборчих комісій". ЄП також наполегливо "закликає Україну і надалі боротися з незаконною агітацією, підкупом голосів, зловживанням адміністративним ресурсом і правовою невизначеністю, пов'язаною з агітацією в соціальних мережах".

ЄП також "наполягає на тому, щоб Виборчий кодекс був поліпшений і приведений у відповідність із міжнародними стандартами, щоб вирішити такі питання, як проведення кампаній у соціальних мережах, прозорість витрат на виборчі кампанії і доступ незалежних кандидатів до виборчого процесу".

"Щодо місцевих виборів ЄП наголошує на важливості усунення бюрократичних бар'єрів для реєстрації виборців для ВПО, встановлення фінансової стелі для агітації і надання можливості участі окремим кандидатам, зокрема шляхом перегляду плану введення грошової застави для кандидатів у невеликих співтовариствах", - ідеться в резолюції.

Водночас у документі зазначається, що ЄП задоволений оцінкою місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами за участю Європейського парламенту президентських і парламентських виборів 2019 року, про які було зазначено, що вони були загалом конкурентні, добре організовані й ефективно проведені.

"ЄП наполегливо закликає українську владу усунути недоліки, про які йдеться в заявах голів делегацій Європейського парламенту, слідувати рекомендаціям, що містяться в підсумкових звітах місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами. Закликає уряд України забезпечити вільні та справедливі виборчі кампанії без неналежних методів фінансування виборчих кампаній, в яких немає місця для підкупу голосів; наголошує, що виборчий процес і процес голосування в день виборів мають гарантувати більш високі стандарти безпеки і передбачати спеціальні заходи безпеки для запобігання поширенню COVID-19", - наголошено в резолюції.

У цьому самому розділі йдеться про те, що Угода про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі є віддзеркаленням загальних амбіцій ЄС та України рухатися в напрямку політичної асоціації та економічної інтеграції, що може послужити планом реформ, і відзначає їх першорядну важливість, особливо в нинішні виняткові часи.

"ЄП наполегливо закликає до повного виконання Угоди та використання її потенціалу, наполегливо закликає українську владу приділяти першочергову увагу її реалізації, незважаючи на проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, наголошує, що допомога ЄС Україні залежить від строгих умов, і знову заявляє про необхідність для України продемонструвати нову прихильність реформам і прихильність принципам Союзу. Крім того, ЄП нагадує про необхідність поновлення цих документів, щоб належним чином врахувати еволюцію нормативно-правової бази і потреби економічного розвитку, а також посилити механізми моніторингу", - йдеться в документі.

Крім того, в ЄП також схвалюють безпрецедентну допомогу ЄС, закликають владу України створити сприятливий клімат для інвестицій і негайно виконати узгоджені умови для надання макрофінансової допомоги ЄС, які викладені в Меморандумі про взаєморозуміння.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА