15:09 22.10.2020

ВАКС не зміг обрати запобіжний захід для суддів ОАСК через їх неявку на засідання - САП

2 хв читати
ВАКС не зміг обрати запобіжний захід для суддів ОАСК через їх неявку на засідання - САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у четвер, 22 жовтня, не зміг провести судове засідання з обрання голові та одному із суддів Окружного адміністративного суду м. Київ (ОАСК) запобіжних заходів.

"Однак засідання так і не відбулося, оскільки до суду не з'явилися підозрювані та їхні захисники. Розгляд клопотань перенесено на 9:00 і на 13:00 28 жовтня 2020 року", - повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Уточнюється, що прокурори САП і детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) клопочуть про обрання суддям ОАСК запобіжного заходу у вигляді застави.

Як повідомлялося, 11 серпня НАБУ оголосило в розшук підозрюваних, які діючи в межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), Вищою радою правосуддя та створенням штучних перешкод в їхній роботі.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені Вовк, його заступник Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Качур і Ігор Погрібніченко, а також члени ВККС Мікола Сірош та Сергій Остапець.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр ще чотирьом особам". Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого увійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА