Вибори2019
11:26 22.07.2019

Голосування на виборах до ВР загалом відповідало вимогам українського законодавства та міжнародних стандартів - КВУ

2 хв читати
Голосування на виборах до ВР загалом відповідало вимогам українського законодавства та міжнародних стандартів - КВУ

У громадській організації "Комітет виборців України" (КВУ) оцінюють голосування на позачергових виборах народних депутатів, що відбулося напередодні, як таке, що загалом відповідає вимогам українського законодавства та міжнародних стандартів.

"За оцінками КВУ, вибори було проведено відповідно до вимог українського законодавства та міжнародних стандартів. Якщо говорити про кількість і масштаби порушень виборчого законодавства, то у нас є підстави говорити, що вони співмірні з попередніми парламентськими виборами 2014 року", - заявив генеральний директор КВУ Олексій Кошель на брифінгу в понеділок.

Серед основних проблемних моментів він відзначив незаконну агітацію і в день тиші, і в день виборів, проблеми в роботі дільничних та окружних виборчих комісій і факти підкупу виборців.

"На думку нашої організації, підкуп залишається однією з головних проблем на українських виборах. Ми відзначаємо, що в день голосування, 21 липня, фактів і масштабів підкупу було значно менше, ніж під час позачергових виборів 2014 року. Але якщо оцінювати масштаби кампанії, то і фактів, і масштабів менше не було, просто змінилися технології підкупу. Підкупу не стало менше, він став просто іншим", - додав Кошель.

Із негативу Кошель відзначив збільшення фактів незаконної агітації, різке збільшення фактів і масштабів "чорного" піару.

На думку КВУ, якщо називати позитивні моменти виборів, то можна відзначити кілька головних тенденцій: на відміну від президентських виборів помічено лише поодинокі факти публічної демонстрації результатів волевиявлення; відзначено лише кілька фактів псування бюлетенів, що значно менше, ніж на минулих виборах; зменшення фактів підвезення виборців порівняно з 2014 роком; зменшення проблем, пов'язаних зі списками виборців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко, Пальчевський і Ткаченко лідери мерських перегонів: соціологічне опитування

Підготовча група з проведення першого засідання ВР створила дві підгрупи

Перше засідання ВР IX скликання відбудеться 29 серпня - рішення підготовчої групи

ЦВК оприлюднить результати виборів в окрузі №210 після того, як встановить їх результати

"Слуга народу" витратила на передвиборчу кампанію більше за інші партії - ЦВК

Офіційна преса опублікувала список нардепів, обраних на виборах 21 липня

За скуповування голосів на виборах до ВР у Подільську місцевій мешканці загрожує до 7 років ув’язнення - Одеська облпрокуратура

ЦВК провела повторний підрахунок голосів виборців в одномандатному окрузі №50

ЦВК у п'ятницю визнала обраними 160 нардепів-мажоритарників

Поліція оголосила підозру п'ятьом членам ДВК округу №69 на Закарпатті через видачу бюлетенів на ім'я осіб, що перебували за кордоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА