Вибори2019
17:15 14.09.2018

Три організації на форумі YES створили робочу групу для протидії зовнішньому втручанню в українські вибори

2 хв читати
Три організації на форумі YES створили робочу групу для протидії зовнішньому втручанню в українські вибори

Євразійський центр Атлантичної ради, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів запускають "Робочу групу з українських виборів" під час проведення в Києві 15-ї щорічної зустрічі YES.

"У контексті підготовки в Україні до других з часу Революції гідності президентських і парламентських виборів три організації об'єднали свої зусилля, щоб сприяти протидії спробам зовнішнього втручання з метою підриву демократичного процесу", - повідомляє прес-служба Фонду Віктора Пінчука.

"Москва активно втручалася у вибори в США, Європі та інших частинах світу протягом останніх років. Кремль нарощує міць для таких дій в Україні під час президентських виборів, які відбудуться в березні 2019 року", - сказав директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст, оголошуючи про створення рабгруппи.

Він зазначив, що, усвідомлюючи загрозу, три організації створили ініціативу для моніторингу дій щодо втручання Кремля, а також для інформування про них і протидії їм.

На думку Дж.Гербста, подолання агресії з боку РФ і стримування Москви від подальшої дестабілізації України служитиме, зокрема, інтересам США та Європи. "Виявлення тактики Кремля в Україні допоможе нам захиститися від можливого втручання у вибори в Америці та інших країнах Європи", - сказав він.

У свою чергу екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголосив, що немає сумнівів у тому, що РФ зробила свою ставку в українському електоральному процесі наступного року. "Я не сумніваюся, що Москва розгорне повний спектр заходів, покликаних сіяти розгубленість і страх: кібератаки, вбивства, дезінформація, застосування звичайних видів зброї на сході України. Ми не можемо дозволити цьому статися", - заявив він.

При цьому А.Фог Расмуссен зазначив, що робоча група займатиме політично нейтральну позицію, але має намір виступати "в ролі рефері для забезпечення чесної гри".

Водночас засновник YES Віктор Пінчук заявив: "Втручання у вибори - це місце, де можливості та загрози перетинаються".

Він пояснив, що наступне покоління технологій втручання та дезінформації може сильно нашкодити наступному поколінню демократії та навіть української державності.

"Якщо ми не будемо цьому протидіяти, те, що може трапитися в Україні в 2019 році, на Заході може знову статися вже в 2020", - резюмував В. Пінчук.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відповідальність за некомпетентного мера Сміли Тимошенко має взяти на себе

Яценюк розповів, навіщо розвісив агітаційні білборди зі своїм зображенням

Валентин Наливайченко: Росія раз і назавжди втратила контроль над Україною - "Сегодня"

Яценюк: У політиці майже немає людей, які розуміють, що робити в країні

Гриценко: Кримськотатарська автономія має бути створена, враховуючи інтереси корінного народу

Бойко: Розвиток сільської медицини стане пріоритетним питанням, щойно в Україні зміниться влада

Тимошенко: Холод в оселях – це наслідок рішень Порошенка підняти ціну на газ

Тимошенко: Мешканці Сміли до цього часу залишаються без тепла, незважаючи на обіцянки президента

Яценюк: Частина плану Путіна 2014 року - розчленувати Україну, скориставшись хаосом

Ляшко про роботу на радіо і телебаченні: Я ще вас здивую

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА