Вибори2019
17:36 18.01.2019

Нардепи від "Опоблоку" та деякі позафракційні подали до КС подання про відповідність Конституції закону про перейменування УПЦ (МП)

2 хв читати
Нардепи від "Опоблоку" та деякі позафракційні подали до КС подання про відповідність Конституції закону про перейменування УПЦ (МП)

До Конституційного Суду (КС) України в п'ятницю, 18 січня, надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо конституційності закону України, що зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) в своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Як повідомляється на сайті КС, йдеться про закон "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" (від 20 грудня 2018 року №2662-VІІІ).

Текст конституційного подання оприлюднено на сайті КС. Нардепи, зокрема, просять відкрити конституційне провадження щодо відповідності Основному закону цього закону про перейменування УПЦ (МП), визнати цей закон неконституційним

Конституційне подання підписали 49 народних депутатів, в основному від фракції "Опозиційний блок" (зокрема її голова Вадим Новинський), а також від групи "Відродження" (Антон Кіссе, Андрій Шипко) і позафракційні (Володимир Литвин, Юрій Бойко, якого виключили з "Опоблоку").

Цей закон Верховна Рада ухвалила 20 грудня 2018 року.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана в своїй статутній назві повністю зазначати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташовується за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

В УПЦ (МП) звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням застосувати право вето до цього закону, оскільки вважають "закон антиконституційним і мають намір захищати свої права всіма законними способами.

П.Порошенко підписав закон 22 грудня.

Після набуття чинності законом центральний орган виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері релігії, має здійснити релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій. Якщо буде встановлено обставини, регульовані цим законом, цей держорган зобов'язаний через офіційне видання "Урядовий кур'єр" поінформувати про них відповідну релігійну організацію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

«Українська стратегія» Гройсмана демонструє найвищі темпи зростання рейтингу – опитування

Вакарчук заявив, що в списку партії "Голос" не буде депутатів нинішнього скликання

"Опозиційна платформа - За життя" підготувала звернення до КС щодо мовного закону

Разумков: Раду повинні обирати за пропорційною системою з відкритими списками, а бар'єр у 5% не дає шансу потрапити туди новим молодим силам

Партія "Народний фронт" до парламентських виборів 2019 року проведе повний ребрединг

Результати виборів президента України опубліковані в "Голосі України"

Зеленський визначився з главою своєї адміністрації

Квартиру в Криму дружина Зеленського придбала до анексії РФ, і після окупації півострова нею не користувалися - заява

Зеленський і глава УПЦ (МП) Онуфрій на зустрічі зазначили, що держава і церква повинні докласти максимум зусиль для миру і єдності в Україні

Філарет на зустрічі з Зеленським закликав його використовувати владу "для сприяння добру і подолання зла"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА