Вибори2019
11:27 08.02.2019

Спостерігачі від Росії 11 лютого спробують в'їхати в Україну у складі місії БДІПЛ ОБСЄ

2 хв читати
Спостерігачі від Росії 11 лютого спробують в'їхати в Україну у складі місії БДІПЛ ОБСЄ

Двоє російських спостерігачів у складі довгострокової місії Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ мають намір у понеділок, 11 лютого, вилетіти до Києва для спостереження за ходом української президентської кампанії.

"Спробу буде зроблено, якщо нічого іншого не станеться. Вони перебувають у складі місії БДІПЛ, яка на сьогодні не відмовляється від російського сегмента в рамках місії в Україні", - повідомив "Інтерфаксу" голова ради Російського громадського інституту виборчого права (РГІВП), член Ради з прав людини Ігор Борисов.

Він уточнив, що російські спостерігачі Єлизавета Борисова з РГІВП та Кристина Богданова з АНО "Інститут громадської електоральної дипломатії" мають намір разом зі своїми колегами з довгострокової місії спостереження за виборами президента України прибути до Києва 11 лютого. "Обидва наші представники мають уже досить великий досвід міжнародного спостереження, зокрема у складі БДІПЛ ОБСЄ", - додав він.

"Якщо завтра директор (БДІПЛ ОБСЄ - ІФ) скаже, що ми Росію скасовуємо, то це також патова ситуація: як це було в ПАРЄ, коли нам говорять, що ви внески сплачуєте, а участі не берете. БДІПЛ на це не піде, але тут питання, наскільки активно наполягатимуть на виконанні міжнародних вимог верховенства права, перешкоджатимуть спробам це обійти", - вважає І.Борисов.

"Зараз слово за місією БДІПЛ ОБСЄ: чи зможе вона "домовитися" в лапках, щоб їх пропустили на кордоні та акредитували. Звісно, нині досить в'яла позиція БДІПЛ ОБСЄ, яка висловила лише занепокоєння", - вважає і.Борисов.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким представникам Росії буде відмовлено в акредитації як спостерігачам місії ОБСЄ за ходом виборів в Україні.

Директор БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір заявила, що в організації розчаровані рішенням влади України заборонити представникам Росії акредитуватися як спостерігачам на президентських виборах на Україні. "Рішення про відмову громадянам однієї держави в можливості акредитуватися не має прецедентів і суперечить зобов'язанням, прийнятим державами-учасницями ОБСЄ", - написала вона в посланні до глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна, витяги з якого наведено в прес-релізі БДІПЛ ОБСЄ.

І.Гісладоттір наголосила, що спостерігачі від ОБСЄ, яких направляють для спостереження за проведенням виборів, представляють не конкретні держави, а всю ОБСЄ, і дотримуються правил спостереження за виборами, погодженими організацією.

Президентські вибори в Україні призначені на 31 березня 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підготовча група з проведення першого засідання ВР створила дві підгрупи

Перше засідання ВР IX скликання відбудеться 29 серпня - рішення підготовчої групи

ЦВК оприлюднить результати виборів в окрузі №210 після того, як встановить їх результати

"Слуга народу" витратила на передвиборчу кампанію більше за інші партії - ЦВК

Офіційна преса опублікувала список нардепів, обраних на виборах 21 липня

За скуповування голосів на виборах до ВР у Подільську місцевій мешканці загрожує до 7 років ув’язнення - Одеська облпрокуратура

ЦВК провела повторний підрахунок голосів виборців в одномандатному окрузі №50

ЦВК у п'ятницю визнала обраними 160 нардепів-мажоритарників

Поліція оголосила підозру п'ятьом членам ДВК округу №69 на Закарпатті через видачу бюлетенів на ім'я осіб, що перебували за кордоном

Суд зобов'язав ДБР відкрити справу про можливе втручання Парубія в здійснення виборчою комісією повноважень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА