Вибори2019
11:41 10.04.2019

КВУ знайшов 272 підозрілі внески у фінзвітах кандидатів

2 хв читати
КВУ знайшов 272 підозрілі внески у фінзвітах кандидатів

Комітет виборців України (КВУ) під час аналізу проміжних фінансових звітів кандидатів на пост президента України виявив 272 підозрілих грошових внесків, зроблених громадянами до виборчих фондів кандидатів.

"Внески були на однакову суму - від 145 до 149 тис. грн. Тобто, сукупно в такий спосіб громадяни внесли кандидатам понад 39 млн грн.", - повідомила прес-служба КВУ в Фейсбук.

Зазначається, що підозрілі внески були зроблені на користь 11 кандидатів у президенти: Анатолія Гриценка, Юрія Бойка, Руслана Кошулинського, Євгена Мураєва, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика, Олександра Вілкула, Ольги Богомолець, Володимира Зеленського, Сергія Тарути, Віктора Кривенка.

"Найбільше таких внесків надійшло до виборчих фондів А.Гриценка та Ю.Бойка. Так, фізичні особи перераховували до виборчого фонду А. Гриценка кошти в однаковому розмірі 145-149 тис. грн.  - 97 разів, Ю.Бойка – 83 рази. Р.Кошулинський отримав від громадян 32 підозрілі грошові внески розміром 145-149 тис. грн., В.Скоцик – 15, Є.Мураєв – 11, В.Наливайченко – 9, О.Вілкул – 8, О.Богомолець – 7, В.Зеленський – 4, С.Тарута – 4, В.Кривенко – 2", - розповіли у КВУ.

У комітеті пояснили, що суми внесків по 145-149 тис. грн. не є випадковими. Саме в такий спосіб фізичні особи можуть уникати спеціальної фінансової перевірки. Адже сума грошового внеску, яка дорівнює чи перевищує 150 тис. грн., підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу. Тоді як суми близькі, але все ж менші за 150 тис. грн., такому моніторингу не підлягають.

"Формально внескодавці та кандидати не порушують виборче законодавство, надаючи та отримуючи такі внески, однак ця ситуація свідчить про непрозорість походження коштів для фінансування виборчої кампанії. Зокрема, може мати місце ситуація, коли фінансова операція (внесок на користь кандидата) не відповідає фінансовому стану внескодавця", - підкреслили у КВУ.

На думку фахівців КВУ такі внески мають стати підставою для додаткового внутрішнього моніторингу з боку Державної служби фінансового моніторингу України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підготовча група з проведення першого засідання ВР створила дві підгрупи

Перше засідання ВР IX скликання відбудеться 29 серпня - рішення підготовчої групи

ЦВК оприлюднить результати виборів в окрузі №210 після того, як встановить їх результати

"Слуга народу" витратила на передвиборчу кампанію більше за інші партії - ЦВК

Офіційна преса опублікувала список нардепів, обраних на виборах 21 липня

За скуповування голосів на виборах до ВР у Подільську місцевій мешканці загрожує до 7 років ув’язнення - Одеська облпрокуратура

ЦВК провела повторний підрахунок голосів виборців в одномандатному окрузі №50

ЦВК у п'ятницю визнала обраними 160 нардепів-мажоритарників

Поліція оголосила підозру п'ятьом членам ДВК округу №69 на Закарпатті через видачу бюлетенів на ім'я осіб, що перебували за кордоном

Суд зобов'язав ДБР відкрити справу про можливе втручання Парубія в здійснення виборчою комісією повноважень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА