Інтерфакс-Україна
20:10 16.02.2026

Сенатор Блюменталь сподівається, що їхній з Гремом законопроєкт щодо жорстких санкцій проти РФ "на порозі голосування"

2 хв читати
Сенатор Блюменталь сподівається, що їхній з Гремом законопроєкт щодо жорстких санкцій проти РФ "на порозі голосування"
Фото: Valerie Proschenko

Американський сенатор-демократ Річард Блюменталь сподівається, що двопартійний законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії перебуває "на порозі голосування".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", про це він заявив на пресконференції із сенатором-демократом Шелдоном Вайтгаусом в Києві у понеділок.

Блюменталь наголосив, що підтримка України у США є двопартійною.

"Я працюю разом із сенатором Ліндсі Гремом над законопроєктом про санкції, який, сподіваюся, перебуває на порозі голосування. Ми отримали чітке зобов’язання від лідера Сенату провести голосування протягом решти цієї сесії. І я дуже-дуже сподіваюся, що воно буде успішним", - сказав він.

Блюменталь не став казати, що впевнений в успішності голосування, але висловив сподівання на це.

"Я ніколи не кажу "впевнений" ні про що в Сенаті Сполучених Штатів, але знаю, що це питання дуже хвилює людей тут", - додав він.

Відповідаючи на питання, чому і досі не було голосування за законопроєкт, хоча розмови щодо нього тривають з початку мирних зусиль, Блюменталь сказав: "Ми чекали зеленого світла від Дональда Трампа".

Окремо сенатор висловив повагу та захоплення стійкістю, мужністю і гідністю українського народу. Він наголосив, що українці "живуть без опалення, без світла, без електрики, без води, інколи без їжі", і це "нагадування, що свобода часто має велику ціну".

" Український народ бореться за свою свободу, але їхня боротьба — це також боротьба за нашу свободу, за свободу всіх нас", - сказав Блюменталь.

" І я хочу сказати українському народові: дякую за вашу мужність і гідність, за вашу стійкість і рішучість. Ви викликаєте у нас гордість і вдячність", - заявив сенатор.

Особливу увагу він приділив питанню викрадення Росією українських дітей. Блюменталь є автором ініціативи визнати Росію державою — спонсором тероризму, якщо РФ не поверне цих дітей.

"Для мене будь-яка мирна угода обов’язково має включати повернення дітей", - наголосив Блюменталь.

Раніше сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що двопартійний законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії "більше не буде відкладено" після того, як президент США Дональд Трамп дав йому "зелене світло".

Законопроєкт внесли до Сенату 17 грудня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА