15:49 26.02.2010

Депутат Парубій просить Європарламент переглянути своє рішення щодо Бандери

2 хв читати

Народний депутат Андрій Парубій (фракція блоку "Наша Україна – Народна самооборона") просить Європарламент переглянути свою негативну позицію щодо присвоєння лідеру Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України.

"Я переконаний, що рішення Європарламенту має бути переглянуто. Тому я звернувся до євродепутатів із листом, в якому висловлюю факти стосовно Степана Бандери та рекомендую їм переглянути своє рішення", - йдеться в коментарі депутата, поширеному в п'ятницю.

А.Парубій вважає, що рішення Європарламенту значною мірою обумовлене потужним "газпромівським" лобі Росії серед європейського політикуму.

Депутат також припустив, що багатьох депутатів Європарламенту було дезінформовано щодо особистості С.Бандери.

"Усім людям, які цікавляться історією, відомо, що Степан Бандера під час Другої світової війни перебував у німецькому концтаборі, а його рідних братів розстріляли нацисти. До того ж українці були першими, хто зі зброєю виступив проти нацистської окупації на Закарпатській Україні. Нюрнберзький процес не згадує ОУН-УПА як нацистів чи колабораціоністів", - наголосив А.Парубій.

Депутат із жалем зазначив, що нині ці факти відходять на другий план, а на перший – "виходить політична кон'юнктура".

А.Парубій переконаний, що рішення Європарламенту розчарує патріотично налаштованих українців. Він застерігає, що такі випадки можуть відштовхнути їх від євроінтеграційних процесів та кинути в "обійми Росії".

Як повідомлялося, Європейський парламент розкритикував рішення третього президента України Віктора Ющенка щодо присвоєння Степану Бандері звання Героя України та висловив сподівання, що нове керівництво країни його скасує. Про це йдеться в резолюції Європарламенту щодо України, ухваленій 25 лютого в Брюсселі.

В.Ющенко присвоїв С.Бандері звання Героя України 22 січня 2010 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА