Інтерфакс-Україна
12:03 22.05.2017

Генпрокуратура не повідомляла Фірташу про підозру в якомусь злочині

2 хв читати
Генпрокуратура не повідомляла Фірташу про підозру в якомусь злочині

Генеральна прокуратура України не повідомляла українському бізнесмену Дмитра Фірташу про підозру в якомусь злочині, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"У нас є серйозні справи, пов'язані з підприємствами Фірташа. Станом на зараз процесуальну підозру йому не оголошено", - сказав він журналістам у Києві в понеділок.

Водночас Ю.Луценко поінформував, що стосовно бізнесмена розслідують кримінальне провадження.

"За деякими напрямами ми активно працюємо: вимивання коштів із підконтрольних йому підприємств з метою ухилення від податків, а ймовірно - і розкрадання державних ресурсів. Кілька місяців тому ми вийшли на цю справу й активно працюємо", - сказав генпрокурор.

Голова ради групи компаній Group DF Д.Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Під час попередньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції до США. Олігарху в разі екстрадиції загрожує до 50 років ув'язнення та конфіскація всіх активів.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Д.Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не покидати Австрії. 30 квітня 2015 року цей самий суд відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Д.Фірташа до цієї країни, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

Бізнесмен після закінчення судового процесу щодо його екстрадиції в США заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну, проте досі перебуває в Австрії.

У 2015 році МВС відкрило кримінальне провадження за фактом злочинної змови працівниками НАК "Нафтогаз України" і компанією Ostchem, унаслідок якої державі завдано збитків у розмірі 5,7 млрд грн.

За інформацією МВС, ГСУ МВС України відкрило кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).

Наприкінці травня 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що МВС направило Д.Фірташу повістку на допит у зв'язку з розслідуванням кримінальної справи за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem та розкрадання державного майна України.

Наприкінці листопада 2015 року А.Аваков також заявив, що Д.Фірташ буде затримано у разі його повернення в Україну з огляду на відповідне зверненням Міністерства юстиції США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Четверо постраждалих, троє з яких – діти, в Одесі внаслідок масованої атаки російських дронів - МВА

Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА

Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА

Пожежа на складах та влучання в багатоповерхівку зафіксовані внаслідок атаки російських БпЛА в Одеській області - ОВА

Румунія приєднується до PURL і виділяє EUR 50 млн в рамках бюджету 2025 року

Посол США при НАТО: розвідувальні служби США і союзників скажуть чи відбулася ця атака насправді - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 142 ворожі атаки - Генштаб

В оточенні Макрона кажуть про відсутність доказів атаки на резиденцію Путіна – ЗМІ

Мінрозвитку за пів року запустить нову цифрову процедуру відкриття внутрішніх автобусних маршрутів

Камишін вийшов з наглядової ради "Укрзалізниці", Милованов – "Укроборонпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА