11:30 09.06.2017

Експерти закликали Кабмін врахувати у розроблюваній пенсійній реформі запуск накопичувального рівня

2 хв читати
Експерти закликали Кабмін врахувати у розроблюваній пенсійній реформі запуск накопичувального рівня

Експерти і представники громадських організацій, що беруть участь у роботі консультативно-дорадчих органів законодавчої та виконавчої влади, закликали Кабінет Міністрів України розробити пенсійну реформу, що передбачає запуск накопичувального рівня пенсійної системи.

Відповідну думку вони висловили під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" 8 червня, зазначивши, що пропонована Кабміном модель пенсійної реформи не здатна забезпечити поліпшення соціальних стандартів і захистити інтереси майбутніх пенсіонерів.

"Проблеми майбутніх поколінь і майбутніх пенсіонерів залишилися за межами цього проекту Кабміну. Уряд обмежився лише підвищенням наявних пенсій, так званим осучасненням", − сказав директор підрозділу з управління локальними активами групи ICU Григорій Овчаренко.

Як аргумент неефективності змін параметрів солідарної пенсійної системи експерт Реанімаційного пакета реформ з питань пенсійного забезпечення та гендиректор Української федерації убезпечення Галина Третьякова навела як приклад підвищення пенсійного віку для жінок у 2011 році урядом Миколи Азарова.

"Жінки, які не вийшли на пенсію після підвищення пенсійного віку, "заощадили" бюджету 20 млрд грн - без них дефіцит Пенсійного фонду становив би зараз 160 млрд грн", - сказала Г.Третьякова.

На думку експертів та учасників ринку, самих змін наявної солідарної системи недостатньо, щоб змінити ситуацію в країні на краще і переломити загрозливу тенденцію. Вони переконані, що єдиний сценарій, який дає змогу розв'язати проблему забезпечення майбутніх пенсіонерів, - запуск накопичувального рівня.

"Ми підтримуємо прагнення уряду реформувати пенсійну систему, але не підтримуємо тієї моделі, яку уряд пропонує. Солідарна система не здатна подолати виклики демографії. Впровадження накопичувального рівня є безальтернативним рішенням", - сказав координатор громадянської платформи "Нова Країна", президент інвестгрупи "Універ" Тарас Козак.

У свою чергу голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Тетяна Сальникова зазначила, що запуск накопичувального рівня пенсійної системи створить умови для збільшення ВВП України найближчими роками на 25% завдяки залученню в економіку додаткових фінансових ресурсів у вигляді пенсійних накопичень громадян.

"Якщо уряд впровадить опцію накопичувального рівня, до 2050 року співвідношення активів недержавних пенсійних фондів до ВВП країни становитиме 65%. Це той інвестиційний ресурс, за яким країні не потрібно буде ходити по світу з протягнутою рукою", − сказала Т.Сальникова.

Експерт Реанімаційного пакета реформ із питань пенсійного забезпечення, директор компанії "Пенсійно-актуарний консультант" Олександр Ткач заявив, що вважає недоцільним створення спеціальних державних пенсійних фондів під обслуговування накопичувальних пенсійних програм. На його думку, обслуговувати цей ринок можуть недержавні пенсійні фонди, а функції держави мають обмежитися регулюванням ринку.

"Якщо ми йдемо в Європу, то не треба створювати ніяких накопичувальних "колгоспів", щоб працевлаштувати співробітників нинішнього Пенсійного фонду. Функція держави має бути в контролі та нагляді, а не в створенні структур", − зазначив О.Ткач.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЦВК Киргизстану підведе підсумки референдуму про Конституцію упродовж 15 днів

До кінця року перед Міністерством охорони здоров'я стоїть завдання зробити 47 млн. COVID-щеплень

Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

Жіночі асоціації вимагають відставки голови Євроради після протокольного інциденту в Анкарі

Китай на початковому етапі пандемії COVID-19 не зміг надати повного доступу до інформації про те, що відбувається

Влада Харкова просить пільговиків утриматися від поїздок у громадському транспорті в години пік у зв'язку з ситуацією з COVID-19

В Індії на тлі зростання захворюваності COVID-19 заборонили експорт лікарського препарату "Ремдесивір"

У Києві за добу 697 людей захворіли Covid-19, 42 померли, 236 одужали

У "червоній зоні" епіднебезпеки половина областей України і Київ

Боррель: Повернення до миру в М'янмі ускладнює геополітична конкуренція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА