17:48 04.07.2017

Україна отримала обладнання і ПЗ на EUR1 млн - Грицак

2 хв читати
Україна отримала обладнання і ПЗ на EUR1 млн - Грицак

У рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна-НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримує технічне обладнання і програмне забезпечення на суму EUR1 млн, заявляє глава СБУ Василь Грицак.

"Сума за першим траншем становить близько 1 млн. євро. У наших фахівців хороша кваліфікація для того, щоб працювати на цьому обладнанні. До програми реалізації першого етапу входить не тільки постачання обладнання, а й тренінги", - сказав В.Грицак журналістам після церемонії завершення першого етапу співпраці України з Трастовим фондом України - НАТО у сфері кіберзахисту.

Він також додав, що найближчим часом ця техніка буде встановлена "на базі Міністерства закордонних справ".

"Ми дуже цінуємо внесок країн-учасниць Трастового фонду Україна-НАТО, які підтримують Україну у питаннях створення власної системи кібербезпеки", - зазначив В.Грицак.

Заступник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару повідомив: "Ми зараз - на завершальній стадії першого етапу. Передбачаються тренінги для українських експертів, а також надання самого технічного забезпечення для Державної служби спецзв'язку та захисту інформації, Служби безпеки України" .

Зокрема, за його словами, було передано обладнання та програмне забезпечення для організації так званих центрів реагування на комп'ютерні інциденти для ключових державних інститутів України.

НАТО за рахунок коштів трастового фонду з кібернетичної безпеки проводить підвищення кваліфікації фахівців з кібербезпеки.

С.Дукару зазначив, що обладнання було передано від 10 країн-членів НАТО, серед яких США, Туреччина, Португалія, Румунія, Албанія, Угорщина, Італія, Естонія.

Трастовий фонд НАТО зі сприяння Україні в посиленні національних можливостей кіберзахисту заснований рішенням саміту НАТО в 2014 році. Інтереси української сторони представляє СБУ.

У 2015 році в Києві було підписано угоду між СБУ і румунською Службою інформації на рівні керівника спецслужб, де передбачалося створення в Україні мережі ситуаційних центрів реагування на комп'ютерні інциденти. У січні 2017 року було підписано додаткову угоду між СБУ і румунської Службою інформації до угоди про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО, яка визначила перелік технічного обладнання та програмного забезпечення, які будуть поставлятися в Україну.

Відповідно до положень додаткової угоди, румунська сторона провела тендерні процедури і станом на 1 липня 2017 року технічне обладнання і програмне забезпечення, передбачені для постачання в Україну, в рамках першого етапу вже доставлені в Україну (на базі СБУ МЗС України та Держспецзв'язку) і проходять інтеграцію в інфраструктуру національної системи кібербезпеки.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

На Донеччині загинули двоє бійців "Альфи" СБУ

У Львові затримали на хабарі співробітницю Центру надання послуг учасникам бойових дій

Справу нападників на офіс "Товариства угорської культури Закарпаття" направлено до суду, вони планували також диверсії

СБУ припинила в Києві та Одесі незаконний продаж авіаквитків з РФ до Криму

СБУ провела обшуки на підприємствах представників Опозиційного блоку в Одесі, в партії заявляють, що це спроба тиску

Cisco попередила про можливу кібератаку Росії на Україну

Інформація російських ЗМІ про можливість обміну Вишинського не відповідає дійсності

СБУ викрила двох "дигерів" із РФ при спробі збирання даних на одній зі станцій Київського метро

В Одесі викрито групу поліцейських, які налагодили схему вимагання грошей у бізнесменів

Нацполіція та СБУ з'ясовують, чи є зв'язок між випадками розпилення газу в школах - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА