20:25 17.07.2017

Євросоюз через нелегалів обмежив експорт човнів і човнових моторів в Лівію

Євросоюз через нелегалів обмежив експорт човнів і човнових моторів в Лівію

Глави МЗС країн Євросоюзу ухвалили в понеділок, 17 липня, рішення обмежити експорт до Лівії певних товарів, які можуть бути використані для контрабанди людей. Зокрема, під заборону потрапили гумові надувні човни і човнові мотори. Таким чином країни ЄС отримують право перешкоджати експорту човнів і моторів навіть в тому випадку, якщо вони слідують через їх територію транзитом.

Лівію називають головним перевалочним пунктом для нелегального переправлення біженців в Європу через Середземне море. З початку 2017 року в Італію морем дісталися 93 тисячі чоловік. Контрабандисти відправляють людей на переповнених човнах від лівійського узбережжя в міжнародні води, де, як їм обіцяють, їх заберуть рятувальні судна і доставлять в країни ЄС.

Ініціатива ЄС про заборону експорту до Лівії човнів і моторів викликала, в тому числі і критику. "Ця ідея не тільки суперечить здоровому глузду, але і несе смертельну небезпеку. Жертв в Середземному морі стане ще більше, якщо біженці пересядуть на старезні човни або плоти", - заявив депутат бундестагу ФРН від Лівої партії Андрій Хункі (Andrej Hunko). Крім того, агентство dpa зазначає, що більшість гумових човнів поставляється в Лівію з Китаю.

З початку року при спробі перетнути Середземне море і дістатися до однієї з країн Євросоюзу, за даними Міжнародної організації з міграції, загинуло понад 1800 чоловік.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА