13:20 02.08.2017

Укртепло" планує інвестувати 2,5 млрд грн у біоТЕЦ і завод з виробництва етанолу в Одеській області

Укртепло" планує інвестувати 2,5 млрд грн у біоТЕЦ і завод з виробництва етанолу в Одеській області

Група "Укртепло", що оперує найбільшою в країні мережею котельних на біопаливі, планує побудувати в Одеській області ТЕЦ потужністю 12 МВт, що працюватиме на сільськогосподарських відходах, і завод із виробництва біоетанолу.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Одеської обладміністрації Максим Степанов, ТЕЦ буде готова до осені 2018 року, завод проектною потужністю 50 тис. тонн спирту на рік має розпочати роботу у 2021 році.

Загальний обсяг інвестицій у проект становитиме 2,5 млрд грн.

У прес-службі Одеської обладміністрації кореспонденту "Інтерфакс-Україна" уточнили, що інвестором проекту виступає група "Укртепло". ТЕЦ і завод будуть розміщені на базі Заплазького цукрового заводу в Любашівському районі Одеської області. Там же планується запустити виробництво ефірних олій.

Компанію "Укртепло" створено в 2011 році. Нині оперує найбільшою в країні мережею котельних на біопаливі: 110 об'єктів у 14 регіонах сумарною потужністю 158 МВт. Портфель проектів групи включає біоТЕЦ, малі ГЕС, заводи із видобутку біогазу.

Про плани щодо реалізації проекту на базі Заплазького цукрового заводу ГК "Укртепло" заявляла в травні 2016 року. Тоді компанія також планувала обладнати сонячну електростанцію та виробництво синтез-газу.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2011 року Заплазький цукровий завод, що входив до Чорноморської цукрової компанії, був проданий з аукціону за 25,133 млн грн, що відповідало початковій ціні. Покупцем виступило київське ТОВ "Автомобільна компанія "Автотрейд-сервіс". Проте в 2013 році власники заводу вирішили законсервувати підприємство через значні збитки за підсумками 2012 року. Тоді власники заводу вклали кошти у відновлення підприємства, ремонт будівель і обладнання, дотації сільгоспвиробникам та інфраструктуру, проте в результаті зазнали збитків на суму близько 30 млн грн.

Жителі Любашівського району Одеської області приписують володіння Заплазьким цукровим заводом депутату Одеської облради Анатолію Артеменку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА