19:12 23.08.2017

Прогресу в питанні обміну полоненими на Донбасі поки що немає

2 хв читати
Прогресу в питанні обміну полоненими на Донбасі поки що немає

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання конфлікту на Донбасі Мартін Зайдік заявив, що поки не можна говорити про просування вперед питання обміну полоненими.

"Важко сказати, чи був сьогодні прогрес. Я думаю, що обговорення цього питання (підготовка до обміну полоненими - ІФ) ... дуже складна тема, пов'язана з долями людей. Тут треба діяти з моєї точки зору з усією відповідальністю. Говорити сьогодні про конкретне просування в цьому питанні - на жаль, я не можу цього сказати", - заявив М.Зайдік на брифінгу за підсумками засідання ТКГ в Мінську в середу.

Він зазначив, що на поточному засіданні координатор підгрупи з гуманітарних питань, посол Тоні Фріш підсумував результати свого візиту в місця утримання полонених.

"Я би хотів привітати таку ініціативу. Такі візити необхідні для ознайомлення з умовами утримання по обидві сторони від лінії зіткнення", - сказав М.Зайдік.

Він підкреслив, що підгрупа з безпеки на поточному засіданні обговорила деталі здійснення рішення про "шкільне перемир'я". "Обговорювалися також питання розведення сил у Станиці Луганській і нових зон безпеки. Крім того, робоча група приділила увагу питанням захисту об'єктів життєво важливої цивільної інфраструктури", - підкреслив М.Зайдік.

У той же час він не уточнив, де саме можуть з'явитися нові зони безпеки. "Назвати точні місця було б передчасно", - пояснив він.

"У робочій групі з політичних питань відбувся грунтовний обмін думками в світлі зустрічей "нормандського" формату. Зокрема, обговорювалися питання, пов'язані з формулою Штайнмайера, порушено питання про особливий статус ОРДО і ОРЛО", - додав спецпредставник ОБСЄ.

Наступне засідання ТКГ відбудеться 6 вересня, уточнив М.Зайдік.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА