07:31 24.08.2017

У Харкові відкрили пам'ятник легендарному кошовому отаману Сірку

2 хв читати

У Харкові в середу відкрили пам'ятник легендарному кошовому отаману Запорізької Січі Івану Сірку, який, за переказами, не програв жодної битви.

"Я повністю переконаний, що ця фігура відповідає духу тих героїчних часів, відображає бойовий характер отамана і знаходиться в правильному місці. Звідси, з видом на місто, він буде охороняти Харків довгі часи", - цитує прес-служба міської голову Харкова Геннадія Кернеса в середу.

Скульптурна композиція (отаман Сірко з прапором, на якому зображений родовий герб, стоїть поряд з гарматою) встановлена ​​біля виходу зі станції метро "Історичний музей" до Бурсацького спуску - на місці однієї з веж колишньої Харківської фортеці.

За інформацією прес-служби Харківської міськради, пам'ятник був встановлений на кошти меценатів - бізнесменів Олександр Доровського, Олександра Лобановського, Олексія Єськова та Віктора Суботіна. Також участь і підтримку надала громадська організація "Східний корпус", на прапорах і шевронах якого зображений легендарний отаман.

"У цей день ми не просто відкриваємо пам'ятник видатному українському полководцю, ми встановлюємо символ того, що Харків був, є і буде українським містом, містом козацької слави", - сказав глава "східного корпусу" Олег Ширяєв.

Як повідомлялося, в червні 2011р. міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що в місті буде встановлено пам'ятник легендарному отаману Сірку. Спочатку його планувалося встановити в сквері "Стрілка" на Лопанській набережній, проте пізніше було прийнято рішення поставити пам'ятник на місці, де, за свідченням істориків, була вежа першої Харківської фортеці.

Пам'ятник відлитий з бронзи, облицювання постаменту з сірого граніту повторює оформлення виходу зі станції метро. Біля отамана встановлена ​​гармата на дерев'яному лафеті.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА